Češi, polibte mě…

Češi, polibte mě… - Mikael Gwilou, | Replicamaglie.com

...autora Mikaela Gwilou a překladatele a publicisty Denise Molčanova je upřímná reflexe, nahlížející bez servítek na český národ ... servítek - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Se svolením autorů Vám budeme přinášet úryvky z této publikace. Češi, polibte mě… Mikael Gwilou, Denis Molčanov Kniha francouzského autora Mikaela Gwiloua, cizince dlouhodobě žijícího v Čechách, je jednou z mála opravdu upřímných reflexí, které si bez servítek berou na paškál náš národ. GWILOU Mikael, MOLČANOV Denis. Info: Dybbuk, 2015 (1.) - váz., 192 str. EAN: 9788074381201 ISBN: 978-80-7438-120-1 Hledáte Češi, pol ... Češi, polibte mě… - Mikael Gwilou, Denis Molčanov | KOSMAS ... ... . GWILOU Mikael, MOLČANOV Denis. Info: Dybbuk, 2015 (1.) - váz., 192 str. EAN: 9788074381201 ISBN: 978-80-7438-120-1 Hledáte Češi, polibte mě… od Mikael Gwilou,Denis Molčanov? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Nadpis mě nalákal na sebereflexi češství, ale nakonec jsem po pár stránkách, a to jsem jich přečetla nakonec s obrovským úsilím a sebezapřením dost, knihu odložila. Autor vůbec nepochopil Čechy, výraz prdlajs srovnává s výrazem fuck off, což je úplné nepochopení pojmu a celkově mi přijde, že autor je totální ... Objednávejte knihu Češi, polibte mě… v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Češi, polibte mě... II. Kniha francouzského autora Mikaela Gwilou a překladatele a publicisty Denise Molčanova je upřímná reflexe, nahlížející bez servítek na český národ. Se svolením autorů Vám budeme přinášet úryvky z této publikace. Jako první jsme vybrali kapitolu na téma strach, protože souzní s tém...

INFORMACE

AUTOR
Mikael Gwilou,
DIMENZE
6,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Češi, polibte mě….pdf

POPIS

Kniha francouzského autora Mikaela Gwiloua, cizince dlouhodobě žijícího v Čechách, je jednou z mála opravdu upřímných reflexí, které si bez servítek berou na paškál náš národ. Přináší vždy užitečný pohled zvenčí, neodbytně se ptá, co nejen v dnešní době znamenají národ a stát, a nedá pokoj, dokud se nedobere odpovědí: Proč se Češi nevztahují k téměř žádným skutečným hrdinům? Kde se vzala ona poťouchlost, s níž se vyhýbáme nepříjemnostem a kterou s hrdostí prohlašujeme za národní humor? Proč se neustále shazujeme? Proč se za sebe stydíme? Proč je u nás krádež jakousi tichou dohodou považována za něco přijatelného? Čím odnepaměti utužujeme své „češství“ a čím ho plníme dnes? Opravdu je to jen otázka piva, gumáků, kapra na černo, utopenců, Večerníčku, melouchů a ateismu? Text má formu dialogu, je však spíše monologem, velmi nepříjemným střípkem rozbitého zrcadla nastaveného těm, kteří mají odvahu do něj pohlédnout.

Chcete si přečíst knihu?Češi, polibte mě… ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mikael Gwilou,. Číst Češi, polibte mě… Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY