Elementární částice

Elementární částice - Michel Houellebecq | Replicamaglie.com

...ástic je vždy roven celému násobku elementárního náboje ... Elementární částice ... . V každém případě Elementární částice je něco, co se mě jako čtenáře dotklo, ale v tom smyslu, že mi z toho bylo až špatně, protože ten lišák ví, zdá se, dost dobře, jaké je nitro lidské a troufnu si říct, že na každého z nás tam čeká nějaké to "špinavé prádlo", o kterém jste ani nevěděli, že ho vůbec ... Elementární částice popisuje standardní model. Dělí ... Elementární částice - Michel Houellebecq | Databáze knih ... ... Elementární částice popisuje standardní model. Dělí se na částice látkové a polní; vhodnou rozlišovací charakteristikou je jejich spin: Elementární částice látky jsou vesměs fermiony, tedy částice s poločíselným spinem. Patří mezi ně leptony (např. This page was last edited on 5 February 2020, at 23:56. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. Základní částice hmoty [upravit | editovat zdroj]. Již od počátku lidské existence vznikaly různé představy o složení hmoty. Potvrzení antické teorie atomu jako základní složky hmoty přinesl výzkum z 19. století, kdy bylo upřesněno, že atom se skládá z elementárních částic - proton, neutron a elektron.Během 20. století byla objevena řada dalších částic a ... Částice a interakce | Standardní model. První elementární částice, elektron Elektron - první objevená elementární částice. Je stabilní. Hmotnost má 9,1×10 −31 kg a elektrický náboj 1,6×10 −19 C. Elektron objevil sir Joseph John Thomson v roce 1897. Existenci antičástice k elektronu (pozitron) teoreticky předpověděl Paul Dirac v roce 1928 a objevil Carl Anderson v ... Základný prehľad. Subatómové častice (iný názov: elementárne častice v širšom zmysle): . fundamentálne častice (iné názvy: „najelementárnejšie častice", eleme...

INFORMACE

AUTOR
Michel Houellebecq
DIMENZE
7,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Elementární částice.pdf

POPIS

Francouzský bestseller z roku 1998, který přinesl autorovi celosvětový ohlas. Uprostřed tápající a nevýrazné literatury zapůsobil jako časovaná bomba. Houellebecq v něm rozvíjí témata, která rozpracoval již v prvotině Rozšíření bitevního pole (česky 2004). Na pozadí příběhu dvou nevlastních bratrů, přísně deterministického vědce na jedné straně a sexuálního štvance na straně druhé, neúprosně tepe degeneraci mravů v západní Evropě, kde pocity lásky, něhy a lidské pospolitosti do značné míry zmizely. Za střídání pronikavých analýz a klasických románových pasáží se pokouší o jakýsi všeobjímající historický průzkum vývoje mravů a důvodů současného individualismu, vedoucí k poněkud vědeckofantastickému vyústění, v němž oba hlavní protagonisté zastávají, každý svým způsobem, nezaměnitelnou roli.

Chcete si přečíst knihu?Elementární částice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Houellebecq. Číst Elementární částice Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY