Kapitál v 21. století

Kapitál v 21. století - Thomas Piketty | Replicamaglie.com

... své takřka sedmisetstránkové publikaci upozorňuje na opět vzrůstající nerovnost ve společnosti ... PDF Kapitál v 21. století - Thomas Piketty epub fb2 PDF ... . Jeho patnáctiletá práce na sběru dat a jejich analýze mu umožňuje ... Pogovor o knjigi Thomasa Pikettyja »Kapital v 21. stoletju«, na katerem so sodelovali Vesna Vuk Godina, Rok Kogej in Miha Andrić. Več na:... Vyhledávejte knihy v úplném znění v nejucelenějším indexu na světě. Vydavatelé O službě Ochrana soukromí Smluvní podmínky Nápověda O službě Ochrana soukromí Sml ... Kapital v 21. stoletju: Thomas Piketty: 9789610138310 ... ... . Vydavatelé O službě Ochrana soukromí Smluvní podmínky Nápověda O službě Ochrana soukromí Smluvní podmínky Nápověda Kapitál v 21. století - Thomas Piketty epub fb2 PDF Created Date: 1/22/2018 4:39:37 AM ... Kapitál v 21. století. ... dílo francouzského profesora ekonomie kritizuje prohlubující se majetkovou nerovnost ve světě a spatřuje v ní jedno z největších nebezpečí současného systému. Autor, který shromažďování nejrůznějších dat a jejich vyhodnocování věnoval 15 let, upozorňuje, že majetková nerovnost je ... Vybrané těhotné ženy čeká vyšetření, zda mají v pořádku štítnou žlázu. Snížená, nebo naopak zvýšená funkce tohoto důležitého orgánu totiž u těhotných způsobuje potraty, předčasné porody a další komplikace. Pilotní screening u skupiny 8 000 těhotných odstartuje v září a bude trvat dva roky. Kapitál ve 21. století Kapitál ve 21. století, publikovaný v roce 2013, se zaměřuje na nerovnost bohatství a příjmů v Evropě a USA od 18. století. Hlavní myšlenkou této knihy je, že nerovnost není náhodou, ale spíše rysem kapitalismu, který lze změnit pouze státním zásahem. [33] Socialismus 21. století (též socialismus pro 21. století) je nový model socialismu, který se snaží vyvarovat chyb, jež vedly k neúspěchu socialismu koncem 20. století, a zároveň se snaží reagovat na podmínky 21. století.. Za duchovního otce tohoto modelu je považován Heinz Dieterich Steffan (1943), levicově zaměřený politolog německého původu, žijící v Mexiku ... Tato zásada, nápadně připomínající citovaný článek francouzské Deklarace, se nazývá princip diference a není jistě náhoda, že je výslovně zmiňována i v největším ekonomickém bestselleru současnosti - Kapitál v 21. století (originál je z roku 2013, do češtiny přeložila Jana Chartier, Universum 2015) francouzského ekonoma Thomase Pikettyho pokračuje v té ... Kapitál v 21. století. ... 21. století, Příjmy, Sociální nerovnost, Kapitalismus, Teorie rozhodován í. MOJE KNIHOVNY. Přidat do nákupního seznamu » Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu. ... Kniha: Kapitál v 21. století - Thomas Piketty. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ......

INFORMACE

AUTOR
Thomas Piketty
DIMENZE
5,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Kapitál v 21. století.pdf

POPIS

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joseph Stiglitz již mnohé závěry této objemné knihy označil za mylné. Především Pikettyho základní tezi, že pokud je zisk z kapitálu vyšší než míra ekonomického růstu, dochází ke zvyšování příjmové nerovnosti a hromadění bohatství v rukou úzké skupiny nejbohatších. Dále podle Stiglitze čtenáři Pikettyho získávají dojem, že akumulace bohatství v podobě úspor je zodpovědná za nárůst nerovnosti a že existuje jednoduché spojení mezi ekonomickým růstem, akumulací kapitálu a příjmovou nerovností. Jeho studie však ukazuje, že nárůst příjmových nerovností nelze vysvětlovat tímto způsobem. Velkou část aktuálního růstu bohatství totiž reprezentuje nárůst ceny půdy ve městech. Dochází tedy k nárůstu bohatství bez toho, aby rostl kapitál (ten pouze zdražuje). Atd. Další kritiku publikovali pánové Daron Acemoglu a James A. Robinson ve svém článku The Rise and Fall of General Laws of Capitalism (Vzestup a pád obecných zákonů kapitalismu). Jejich argumentace proti Pikettymu je teoreticky podstatně šířeji založena a podstatně přesněji reflektuje vlastní výchozí předpoklady než sama objemná Pikettyho práce. Neexistuje nějaká jednoduchá obecně platná závislost mezi mírou zisku z kapitálu a mírou ekonomického růstu. Daleko více záleží na institucionálním prostředí než na míře růstu. Atd.

Chcete si přečíst knihu?Kapitál v 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thomas Piketty. Číst Kapitál v 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY