Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění

Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění - Marcus du Sautoy | Replicamaglie.com

...stále rostoucí rychlostí, každý rok přibývá více poznatků, než se dříve nashromáždilo za tisíc let ... Co nemůžeme poznat | KNIHCENTRUM.cz ... . Proto je na místě otázka, kam až může naše vědění dosáhnout, případně otázka opačná: kam už dosáhnout nemůže. Co nemůžeme poznat : výprava na hranice vědění / Marcus du Sautoy ; z anglického originálu přeložil Petr Holčák: Údaje o vydání : První vydání v českém jazyce: Nakladatel: 2019: Nakladatelské údaje, údaje o vytvoření díla, autorská práva: Praha : Argo : Dokořán, 2019: Fyzický popis Co nemůžeme poznat - Marcus du Sautoy . Souhrn lidského poznání se rozšiřuje stále rostoucí rychlostí, každý rok přibývá více poznatků, n ... Co nemůžeme poznat - Marcus du Sautoy | Databáze knih ... . Souhrn lidského poznání se rozšiřuje stále rostoucí rychlostí, každý rok přibývá více poznatků, než se dříve nashromáždilo za tisíc let. Proto je na místě otázka, kam až může naše vědění dosáhnout, případně otázka opačná: kam už dosáhnout nemůže. CO NEMŮŽEME POZNAT Výprava na hranice vědění ... k novému vědění, pak musí to, k čemu došel, fungovat i v mém mozku. Budu-li mít dost času, myslel jsem si, mohl bych rozlousknout nevyřešené záhady ma-tematiky a vesmíru, nebo si alespoň osvojit současnou sumu znalostí. Postupně Co nemůžeme poznat Výprava na hranice vědění . Marcus du Sautoy; Marcus du Sautoy . 3,0 . Sledovať autora ... Proto je na místě otázka, kam až může naše vědění dosáhnout, případně otázka opačná: kam už dosáhnout nemůže. A to je také cílem této knihy zjistit, zda existují otázky, na které z principu nikdy ... Co nemůžeme poznat. Výprava na hranice vědění Autor: Marcus Sautoy Přeložil: Petr Holčák. Počet stran: 460 Vazba: vázaná Formát: 170×230 mm ISBN: 978-80-7363-904-4 Doporučená cena: 498 Kč. Knihu Co nemůžeme poznat vydalo nakladatelství Dokořán. A nezapomeňte si přečíst další ukázku. O autorovi...

INFORMACE

AUTOR
Marcus du Sautoy
DIMENZE
6,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění.pdf

POPIS

Významný současný britský matematik MarcusduSautoynászvenaexpedicikhranicím lidského poznání. Budeme při ní hledat odpověďnaotázku,zdaexistujívěci,kterézprincipunemůžemenikdypoznat.Najdemeněkdynejzákladnějšístavebnímateriál hmoty? Budeme někdy schopni odpovědět na otázku, zda je vesmír nekonečný? Budeme jednou znát všechno, nebo má naše poznání meze, které nebudeme nikdy schopni překročit? A pokud takové meze existují, jak se vyrovnáme se skutečností, že žijeme ve světě, v němž existují věci, které zůstanou navždy mimo možnosti našeho poznání? Du Sautoy na své výpravě zjišťuje, že odpovědět na tyto jednoduché otázky je velmi obtížné. Vyzbrojen matematickou erudicí se pouští do hloubkového zkoumání současného stavu řady vědeckých disciplín – od kvantové fyziky a kosmologie po neurovědu a matematickou logiku a své poznatky konzultuje s předními experty v těchto oborech. Spolu s nimi se vydáváme na expedici k nejzazším mezím moderní vědy, abychom zjistili, zda je za nimi něco, co nikdy nepoznáme.

Chcete si přečíst knihu?Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marcus du Sautoy. Číst Co nemůžeme poznat: Výprava na hranice vědění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY