Diagnóza neplodnost: Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti

Diagnóza neplodnost: Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti - Lenka Slepičková | Replicamaglie.com

...N), Praha 2014, 166 s. Radka Dudová. Katarína Popelková a kol ... Výpis publikací ... .: Čo je to sviatok v 21. storočí na Slovensku? Ústav etnológie SAV, Bratislava 2014, 320 s. Peter Salner Slepičková, L. 2009. „Neplodnost jeho a neplodnost její: Genderové aspekty asistované reprodukce (How Men and Women Experience Infertility: Gender Aspects of Assisted Reproduction)." Czech Sociological Review/Sociologický časopis 45 (1): 177-203. Slepičková, L. 2010. Kupte knihu Diagnóza neplodnost - Soci ... PDF Sociologický časopis / Czech Sociological Review, 2017 ... ... . Slepičková, L. 2010. Kupte knihu Diagnóza neplodnost - Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti - Lenka Slepičková s 18% slevou v e-shopu za 327 Kč v knihkupectví Booktook.cz -- Na obálce nad názvem: připraveno ve spolupráci s Českou triatlonovou asociací. -- ISBN : 978-80-264-0828-4 (vázáno). KB 12823 : 612 FYZIOLOGIE : Diagnóza neplodnost : sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti / Lenka Slepičková. -- Vydání první. Diagnóza neplodnost - Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti - Lenka Slepičková. Kniha zkoumá neplodnost jako medicínsky konstruovanou podmínku a zároveň jako specifický sociální status. Cílem autorčina výzkumu bylo zjistit, jakou roli hraje neplodnost v rámci životní biografie ve společnosti, která si ... Diagnóza neplodnost. Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti. Slepičková Lenka. 399 K ......

INFORMACE

AUTOR
Lenka Slepičková
DIMENZE
3,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Diagnóza neplodnost: Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti.pdf

POPIS

Kniha zkoumá neplodnost jako medicínsky konstruovanou podmínku a zároveň jako specifický sociální status. Cílem autorčina výzkumu bylo zjistit, jakou roli hraje neplodnost v rámci životní biografie ve společnosti, která si rodičovství vysoce cení a zároveň se vyznačuje jednou z nejnižších porodností v Evropě. Autorku zajímalo, jak se lidé adaptují na situaci, kdy se jejich životní plány dostanou do střetu s překážkami na úrovni fyzického těla i společenských hodnot. Soustředí se tedy především na perspektivu mužů a žen, kteří mají s touto diagnózou osobní zkušenost. Vychází z hloubkových rozhovorů, jejichž analýzu představuje ve čtyřech kapitolách. Každá z nich se zabývá jednou z dimenzí zkušenosti s neplodností a její léčbou: první je věnována časovému a věkovému aspektu léčby neplodnosti, druhá kontaktu neplodných coby pacientů s lékaři a medicínou, třetí se zabývá genderovými rozdíly v reakci na neplodnost a čtvrtá způsoby, jakými se neplodné páry rozhodují o léčbě neplodnosti a budoucím rodičovství.

Chcete si přečíst knihu?Diagnóza neplodnost: Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Slepičková. Číst Diagnóza neplodnost: Sociologický pohled na zkušenost nedobrovolné bezdětnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY