Trojúhelník studené války

Trojúhelník studené války - Renilde Loeckxová | Replicamaglie.com

...989) Moderní doba (1990-) Vypálené dediny a masové hroby - Stredné Slovensko Ženy coby vojáci za 1 ... trojuhelnik | Srovnanicen.cz ... . světové války. Ján Jakubec - ze Zlína 1939 po Dunkerque 1944. Úvod > Nové knihy > Populárně naučná pro dospělé > Dějiny & fakta > Literatura faktu > Renilde Loeckxová - Trojúhelník studené války Nové knihy. Kniha: Trojúhelník studené války -- Jak vědci na Východě a Západě pokořili HIV - Renilde Loeckxová ... ale také do období studené války. Hlavní osou publikace je vyprávění o tom, jak se látky syn ... Jak spletitá byla cesta k účinnému léku proti AIDS ... ... ... ale také do období studené války. Hlavní osou publikace je vyprávění o tom, jak se látky syntetizované Antonínem Holým dostávaly přes železnou oponu na Západ a co se s nimi dělo, než se z nich stal úspěšný ... The extraordinary story of scientists in East and West combatting HIVA small group of scientists were doggedly working in the field of antiviral treatments when the AIDS epidemic struck. Faced with one of the grand challenges of modern biology of the twentieth century, scientists worked across the political divide of t Autorku knihy Trojúhelník studené války: Jak vědci na Východě a Západě pokořili HIV Renilde Loeckx fascinovalo na příběhu Antonína Holého a Erika De Clercqa, že oba oborníci spolu začali spolupracovat v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, což byla doba vrcholící studené války a všeobecné nedůvěry ... Trojúhelník studené války: Jak vědci na Východě a Západě pokořili HIV 295,-226,-Skladem > 10 ks. Koupit. Trojúhelník studené války: Jak vědci na Východě a Západě pokořili HIV Kniha nabízí nový úhel pohledu na příběh nalezení léků proti AIDS, který je spojen se jménem českého vědce Antonína Holého. Tento ... Kniha Trojúhelník studené války je v. Chystám se číst: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... 0 hodnocení Trojúhelník studené války 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Kniha nabízí nový úhel pohledu na příběh nalezení léků proti AIDS, který je spojen se jménem českého vědce Antonína Holého. Tento úspěch české vědy je zároveň příběhem spolupráce ... Trojúhelník studené války autor: Loeckxová Renilde dopor. cena: 295 K ... Trojúhelník studené války: Jak vědci na Východě a Západě pokořili HIV (978-80-200-3008-5) Kniha - autor Renilde Loeckxová, 200 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Kniha nabízí nový úhel pohledu na příběh nalezení léků proti AIDS, který je spojen se jménem českého vědce Antonína Holého. Trojúhelník studené války Jak vědci na Východě a Západě pokořili HIV Autor: Renilde Loeckxová Kniha nabízí nový úhel pohledu na příběh nalezení léků proti AIDS, který je spojen se jménem českého vědce Antonína Holého. Tento úspěch české vědy je zároveň příběhem ... Trojúh...

INFORMACE

AUTOR
Renilde Loeckxová
DIMENZE
7,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Trojúhelník studené války.pdf

POPIS

Kniha nabízí nový úhel pohledu na příběh nalezení léků proti AIDS, který je spojen se jménem českého vědce Antonína Holého. Tento úspěch české vědy je zároveň příběhem spolupráce českého chemika s belgickým virologem Erikem de Clercqem a americkým chemikem a úspěšným manažerem společnosti Gilead Sciences Johnem Martinem. Jejich spolupráce je v knize zasazena do historických kulis nejen vývoje virologie a rozšíření smrtonosné epidemie AIDS, ale také studené války. Hlavní osou knihy je vyprávění o tom, jak se látky syntetizované Antonínem Holým dostávaly přes železnou oponu na Západ a co se s nimi dále dělo, než se z nich stal úspěšný lék. Objev Antonína Holého je v knize pojednán jako důležitý kamínek ve veliké mozaice, která vydláždila cestu k lékům, jež zachránily život milionům lidí.

Chcete si přečíst knihu?Trojúhelník studené války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Renilde Loeckxová. Číst Trojúhelník studené války Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY