Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný

Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný - Yerushalmi Y. H. | Replicamaglie.com

...áboženství. Je Freudův výklad, že Mojžíš b… Autor nabízí nový pohled na nejkontroverznější a nejzáhadnější práci Sigmunda Freuda, jedinou z jeho knih s židovskou tematikou: Muž Mojžíš a monoteistické náboženství ... Biblická interpretace - psychoanalytické aspekty | Knihy ... ... . Je Freudův výklad, že Mojžíš byl Egypťan, koncept monoteismu přejal z egyptských představ a byl Židy zabit poté, co jim monoteismus představil, opravdu psychologickým dokumentem Freudova ... Freudův Mojžíš-Judaismus konečný a nekonečný Yerushalmi, Y. H. /Academia/ Stáhnout obálku. ... Yerushalmi naproti tomu za použití historické a filologické analýzy knihu představuje jako Freudův pokus pod stínem nacismu o ... Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný - Yosef ... ... ... Freudův Mojžíš-Judaismus konečný a nekonečný Yerushalmi, Y. H. /Academia/ Stáhnout obálku. ... Yerushalmi naproti tomu za použití historické a filologické analýzy knihu představuje jako Freudův pokus pod stínem nacismu odkrýt, proč jsou Židé takoví, jací jsou, a dochází k velmi zajímavému přehodnocení pocitů, jež ... FREUDŮV MOJŽÍŠ - JUDISMUS KONEČNÝ A NEKONEČNÝ. Yosef Hayim Yerushalmi ... Yerushalmi naproti tomu za použití historické a filologické analýzy knihu představuje jako Freudův pokus pod stínem nacismu odkrýt, proč jsou Židé takoví, jací jsou, a dochází k velmi zajímavému přehodnocení pocitů, jež Freud choval vůči ... Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný Yerushalmi Y. H. Nakladatel: Academia 2015 Freudův Mojžíš - Judaismus konečný a nekonečný ... Freudův Mojžíš - Judaismus konečný a nekonečný Yerushalmi Y. H. Dostupnost. skladem. Vydavatel. Academia. ISBN. 978-80-200-2501-2. EAN. 9788020025012. Počet stran. 236 . Heureka.cz je nákupní rádce, který radí, jak vybrat ten nejlepší produkt a nabízí porovnání cen ze stovek internetových obchodů. Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Yerushalmi Y. H.. Přečtěte si s námi knihu Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný na prazskamuzea191...

INFORMACE

AUTOR
Yerushalmi Y. H.
DIMENZE
10,57 MB
NÁZEV SOUBORU
Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný.pdf

POPIS

Autor nabízí nový pohled na nejkontroverznější a nejzáhadnější práci Sigmunda Freuda, jedinou z jeho knih s židovskou tematikou: Muž Mojžíš a monoteistické náboženství. Je Freudův výklad, že Mojžíš byl Egypťan, koncept monoteismu přejal z egyptských představ a byl Židy zabit poté, co jim monoteismus představil, opravdu psychologickým dokumentem Freudova nevyřešeného vztahu k vlastní židovské identitě? Yerushalmi naproti tomu za použití historické a filologické analýzy knihu představuje jako Freudův pokus pod stínem nacismu odkrýt, proč jsou Židé takoví, jací jsou, a dochází k velmi zajímavému přehodnocení pocitů, jež Freud choval vůči antisemitismu a nežidovskému světu, a především hloubky a intenzity Freudovy identity coby „bezbožného Žida“.

Chcete si přečíst knihu?Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yerushalmi Y. H.. Číst Freudův Mojžíš: Judaismus konečný a nekonečný Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY