Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017

Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017 - Erik Gilk | Replicamaglie.com

..., Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni ... Milan Blahynka - Wikipedie ... . Kritické stati - Josef Kodíček . V edici České divadlo (řada Eseje, kritiky, analýzy) vyšel jako osmý svazek výbor z textů jednoho z nejvlivnějších kritických mluvčích čapkovské generace, divadelního a výtvarného kritika, překladatele, dramaturga, divadelního a filmového režiséra Josefa Kodíčka (1892-1954). Zápisky o próze české od Erik Gilk v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, ... Kriticke stati | Sleviste.cz ... . Zápisky o próze české od Erik Gilk v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Zápisky o próze české kritické stati z let 2010-2017 Gilk Erik. Soubor literárních kritik českých prozaických děl, které vyšly mezi léty 2010-2017. Zápisky o próze české tvoří komponovaný cyklus tří desítek kritických statí a navazuje tak chronologicky na autorův první soubor Prozaická zastavení. Zápisky o próze české: Kritické stati z let 2010-2017 2019; Vítěz i poražený. Prozaik Ladislav Fuks 2014; Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 2017; Poetiky a kontexty próz Karla Poláčka 2005; Prozaická zastavení 2010; Almanach na rok 1914. Mezi modernou a avantgardou 2016; všech 7 knih autora Zápisky o próze české - Gilk Erik - Soubor literárních kritik českých prozaických děl, které vyšly mezi léty 2010-2017. Zápisky o próze české tvoří komponovaný cyklus tří...

INFORMACE

AUTOR
Erik Gilk
DIMENZE
7,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017.pdf

POPIS

Soubor literárních kritik českých prozaických děl, které vyšly mezi léty 2010-2017. Zápisky o próze české tvoří komponovaný cyklus tří desítek kritických statí a navazuje tak chronologicky na autorův první soubor Prozaická zastavení. Kritiky zařazené do souboru byly vybrány s ohledem na vypovídající hodnotu recenzovaných prozaických knih, které se zásadní měrou podílely na utváření čtenářského horizontu druhé dekády jednadvacátého století. Není přitom rozhodující, zda se jedná o autory zavedené (Kratochvil, Soukupová), méně známé (Přibil, Laub, Šimáček), či začínající (Grombíř, Menšík, Faulerová, Vrba). Intepretace širokého spektra recenzovaných textů zajišťují mnohotvárný, plastický obraz literárního dění v současné české próze, zároveň ovšem přinášejí určité společné tendence, proudy a pohyby literárních textů. Není vyloučeno, že právě tyto sdílené konstanty se v následujících letech projeví jako směrodatné pro další vývoj české prozaické produkce. Erik Gilk je docentem české literatury na Katedře bohemistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Chcete si přečíst knihu?Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erik Gilk. Číst Zápisky o próze české: kritické stati z let 2010 - 2017 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY