Adenomy hypofýzy

Adenomy hypofýzy - David Netuka, | Replicamaglie.com

...ského ošetření. Na regulaci růstu těchto nádorů mohou být použity v terapii záření Radioterapie v léčbě rakoviny: pomoc ozáření , Jedním z nejúčinnějších způsobů tohoto typu - stereotaktické radiochirurgie ... Sedm nenápadných příznaků nádoru na mozku. Ztráta sluchu i ... ... . Adenom hypofýzy. Jedná se o nádor hypofýzy, tedy podvěsku mozkového. Tento nádor bývá většinou nezhoubný. Příznaky adenomu hypofýzy. Příznaky se objevují buď z útlaku okolní mozkové tkáně nádorem, nebo se liší podle toho, který hormon je produkován. Adenomy hypofýzy jsou nejčastější nádorové léze v oblasti tureckého sedla. Vzhledem k tomu, že velká část adenomů hypo­fýzy je klinicky němá, je obtížné určit jejich přesnou prevalenci. V postmortem studiích ... Adenomy hypofýzy: Diagnostika a komplexní léčba ... . Adenomy hypofýzy jsou nejčastější nádorové léze v oblasti tureckého sedla. Vzhledem k tomu, že velká část adenomů hypo­fýzy je klinicky němá, je obtížné určit jejich přesnou prevalenci. V postmortem studiích je adenom hypofýzy odhalen až ve 14 % případů, dle radiologických studií dokonce až v 22 % případů [1]. ... Adenomy hypofýzy: Diagnostika a komplexní léčba. David Netuka a kol. Maxdorf, 2019 Signatúra: K 59589 Adenómy hypofýzy tvoria 10-15% intrakraniálnych nádorov. Ide síce o nádory benígne svojou biologickou povahou, ale potenciálne rizikové svoju lokalizáciou. Problematika ich diagnostiky a liečby je preto predmetom záujmu ... Adenomy hypofýzy tvoří 1015 % intrakraniálních nádorů. Jde sice o nádory benigní svou biologickou povahou, ale potenciálně rizikové svou lokalizací. Problematika jejich diagnostiky a léčby je proto předmětem zájmu řady oborů především neurochirurgie a endokrinologie.Náš přední neurochirurg prof. MUDr. David Netuka, Ph ... Léčba adenomy hypofýzy. Adenom hypofýzy, který zahrnuje léčbu hormonální terapie (léky, které snižují sekreci hormonu), radioterapii a chirurgické metody má často příznivou prognózu. Absolutní indikace pro operaci odstranění adenomy hypofýzy jsou progresivní snížení ostrosti vidění, ztráta zorného pole v důsledku ... Adenóm hypofýzy je benígny nádor typu vyplývajúce z žľazového tkaniva a je lokalizovaná prevažne v prednej hypofýze. Adenóm hypofýzy, príznaky, ktoré zahŕňajú celý rad prejavov, je samo o sebe dostatočne objasnený jav, pokiaľ ide o jeho príčiny a príznaky funkcií priamo určený charakteristík rastu nádoru vzdelávania. Adenóm je nezhubný (benígny) nádor pôvodom z buniek žľazového epitelu.Môže sa vyskytnúť všade tak, kde tento epitel, najčastejšie je to hrubé črevo, adenohypofýza, pečeň a ďalšie. Niektoré adenómy sa považujú za prekancerózu, typicky napr. adenómy hrubého čreva.Ich liečba, ak je potrebná, je zväčša chirurgická. Nemoci hypofýzy mohou vznikat z různých příčin. Nemoci hypofýzy mohou mít za následek hypopituitarismu, což je nedostatečná tvorbu hormonů nebo naopak jejich nadměrnou produkci. ...

INFORMACE

AUTOR
David Netuka,
DIMENZE
11,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Adenomy hypofýzy.pdf

POPIS

Adenomy hypofýzy tvoří 10–15 % intrakraniálních nádorů. Jde sice o nádory benigní svou biologickou povahou, ale potenciálně rizikové svou lokalizací. Problematika jejich diagnostiky a léčby je proto předmětem zájmu řady oborů – především neurochirurgie a endokrinologie. Náš přední neurochirurg prof. MUDr. David Netuka, Ph.D., soustředil autorský kolektiv vynikajících odborníků všech zúčastněných oborů za účelem vytvoření praktické monografie popisující up-to-date stav diagnostiky a léčebných možností v této náročné oblasti. Kniha je kromě endokrinologů a neurochirurgů určena rovněž radiologům či klinickým onkologům a radioterapeutům.

Chcete si přečíst knihu?Adenomy hypofýzy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Netuka,. Číst Adenomy hypofýzy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY