Vodní ptáci

Vodní ptáci - Karel Šťastný | Replicamaglie.com

... vodní. Je nápadný svým krátkým, nahoru zvednutým ocáskem, kterým často trochu poškubává ... Vodní ptactvo - Wikiwand ... . Barva jeho peří je většinou sametově černá (na severu a velké části Francie), nebo hnědavá na hlavě a rezavě hnědá pod bílým podbradkem (Británie, Irsko a střední Evropa). Vrubozobí jsou velcí, zavalití ptáci s dlouhým krkem a krátkým zobákem. Společným znakem všech vrubozobých jsou vroubkované okraje zobáku, lamely, které původně umožňovaly vrubozobým filtrovat drobné částečky z vody nebo bahna. Fotografie volně žijících ptáků pořízené z úkrytu v parcích, lesích a na břehu rybník ... Vodní ptáci :: Zimní sčítání vodních ptáků ... . Fotografie volně žijících ptáků pořízené z úkrytu v parcích, lesích a na břehu rybníků. Všechny snímky byly pořízeny v nedalekém okolí Českých Budějovic v období od roku 2005. Základním vybavením je digitální fotoaparát a zoomobjektiv 150-500mm. Vodní ptáci. V následujícím přehledu jsou uvedeny základní určovací znaky těch druhů vodních ptáků, které se od listopadu do března na našich rybnících a řekách (nebo v jejich blízkosti) vyskytují pravidelněji nebo jejich výskyt nelze vyloučit. Vodní ptáci Předmět: Přírodopis Ročník: 7. ročník Tematick...

INFORMACE

AUTOR
Karel Šťastný
DIMENZE
10,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Vodní ptáci.pdf

POPIS

Kniha je věnována vodním ptákům. Zařazení druhů do "Vodních ptáků" vychází ze skutečnosti, že v knize uvedení vodní ptáci žijí v prostředí nějakým způsobem souvisejícím s vodou, tj. ve sladkých, brakických i slaných vodách, na mořských i říčních pobřežích, na mokrých loukách, u potoků, rybníků či u jiných vodních nádrží, bažiny a rašeliniště nevyjímaje. V knize popsané druhy ve zmíněných prostředích žijí, hnízdí nebo v nich hledají potravu. Kromě popisu životního prostředí a míst výskytu jsou u každého druhu zmíněny i zvyky vodních ptáků při námluvách, jejich hnízdění, potrava, výchova mláďat, a konečně i místa, kam odlétají přezimovat. Úvodní část je věnována i tomu, čeho si máme všímat při určování ptáků v přírodě, a je pojednáno o významu vodních ptáků, jejich ochraně i ohrožení.

Chcete si přečíst knihu?Vodní ptáci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Šťastný. Číst Vodní ptáci Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY