Pravopis přídavných jmen a zájmen

Pravopis přídavných jmen a zájmen - Petr Šulc | Replicamaglie.com

...měry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2015 (1 ... Učírna - Skloňování přídavných jmen ... . vydání) Skloňování zájmen . Co se týká skloňování zájmen, tak je důležité, jestli se jedná o zájmena bezrodá, která mají zvláštní skloňování, nebo o zájmena jeho a jejich, která se neskloňují. Ostatní zájmena se skloňují podle vzorů zájmenných (ten,náš), nebo podle vzoru přídavných jmen (mladý, jarní). Pravopis přídavných jmen a zájmen . Látka prvního stupně ZŠ je nejen m ... Pravopis Přídavných jmen a zájmen - LIBRUM.cz ... . Látka prvního stupně ZŠ je nejen mimořádně obtížná, ale i stěžejní pro zvládnutí českého jazyka. Publikace z edice GRAMATIKA vám pomůžou procvičit si veškerá úskalí a obtížné gramatické jevy naší mateřštiny, jako jsou skloňování, stupňování či vzory. Pravopis přídavných jmen. U přídavných jmen měkkých se píše v koncovkách vždy í. Například: Kočka se potulovalo kolem psí boudy. U přídavných jmen tvrdých a přivlastňovacích se v koncovkách píše -y/-ý. Například: Četl ve zprávách o vzteklých psech. Otcovy knihy ležely na polici. Druhy přídavných jmen: Podle zakončení rozlišujeme tři druhy přídavných jmen: tvrdá - mají v 1.p.č.j. tři koncovky pro tvary jednotlivých rodů: - ý, -á, -é ( mladý, mladá, mladé) měkká - mají v 1.p. č.j. ve všech rodech stejnou koncovku: -í ( jarní, jarní, jarní)- jarní vánek, jarní bouře, jarní počasí I/Y v koncovkách přídavných jmen. Y/I v koncovkách přídavných jmen po obojetných souhláskách se řídí podle vzoru, ke kterému jméno náleží. Vzor mladý. U vzoru mladý píšeme ý. V 1. a 5. pádě č. mn. píšeme í. veselý člověk, tmavý kout, zářivý úsměv, veselí lidé, tmaví ptáci, známí fotbalisté. Vzor jarní U přídavných jmen určujeme druh, rod, číslo, pád a vzor. My se v níže uvedených cvičeních zaměříme právě na posledně jmenovanou kategorii, a to vzor. Kdo si potřebuje osvěžit, jaké vzory vlastně pro přídavná jména máme, nechť čte plynule dál. Komu je teorie Pravopis přídavných jmen a zájmen . Látka prvního stupně ZŠ je nejen mimořádně obtížná, ale i stěžejní pro zvládnutí českého jazyka. Publikace z edice GRAMATIKA vám pomůžou procvičit si veškerá úskalí a obtížné gramatické jevy naší mateřštiny, jako jsou skloňování, stupňování či vzory. Pravopis přídavných jmen přivlastňovacích. Největší problémy v pravopise dělají přídavná jména přivlastňovací podle vzoru otcův v množném čísle. Pokud se jedná o přivlastňovací přídavné jméno rodu mužského životného podle vzoru otcův, píše se v 1. pádě množného čísla koncovka -i (například otcovi psi). Ve 4. pádě množného čísla je pak ... Pravopis Přídavných jmen a zájmen (978-80-7353-393-9) Kniha - autor Petr Šulc, 76 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá Látka prvního stupně ZŠ je nejen mim...

INFORMACE

AUTOR
Petr Šulc
DIMENZE
4,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Pravopis přídavných jmen a zájmen.pdf

POPIS

Látka prvního stupně ZŠ je nejen mimořádně obtížná, ale i stěžejní pro zvládnutí českého jazyka. Publikace z edice GRAMATIKA vám pomůžou procvičit si veškerá úskalí a obtížné gramatické jevy naší mateřštiny, jako jsou skloňování, stupňování či vzory. Jsou vhodné nejen pro žáky ZŠ, ale též pro budoucí středoškoláky, pro něž jsou vhodnou pomůckou při přípravě na zkoušky na střední školu. Žáci a studenti si zde procvičí správnost psaní méně známých nebo dokonce i některých cizích slov. Součástí knížek je klíč ke cvičením a přehledné tabulky k opakování látky.

Chcete si přečíst knihu?Pravopis přídavných jmen a zájmen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Šulc. Číst Pravopis přídavných jmen a zájmen Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY