Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme?

Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? - George Steiner | Replicamaglie.com

... praktiky pro spirituální a sexuální obnovu eBook Sestup k bohyni: Znovunalezení potlačených aspektů ženských ... Zemřel George Steiner, polyhistor píšící o Evropě, jazyku ... ... ... Led Zeppelin eBook Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? eBook Hotel Poslední naděje eBook Ranařky eBook Queen: Největší ilustrovaná historie králů rocku eBook Geniální experiment (Max Einsteinová 1) eBook Desítka Česko eBook Expedice příroda: 50 plodů našich zahrad a polí eBook. SOUVISEJÍCÍ KNIHY Nemusí se nutně číst jako celek, ani to vlastně nejde. Je ale důležité se k nim vracet a v ... Skutečné přítomnosti -- Je něco v tom, co říkáme? - George ... ... . SOUVISEJÍCÍ KNIHY Nemusí se nutně číst jako celek, ani to vlastně nejde. Je ale důležité se k nim vracet a vnímat de facto každý slovní obrat (včetně odhalování autorova soukromí). Dodejme, že Dauphin na počátku září vydal ještě jedny Steinerovy eseje: ´Skutečné přítomnosti (Je něco v tom, co říkáme?)´. V českém překladu vyšlo několik knih: sbírky esejů Errata. Prozkoumaný život a Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? či kniha Po Bábelu. Otázky jazyka a překladu označovaná za jeho stěžejní dílo. Mona Lisa s rovnátky - Ondřej Abrahám: Krátky popis: Designový produkt Mona Lisa s rovnátky - Ondřej Abrahám od výrobce Dauphin u nás najdete po slevě od 313 Kč : Obvyklá cena: 278 Jako poslední Steinerovo dílo u nás vyšla (v kolektivním překladu Ondřeje Hanuse, Silvy Ficové a Michala Kleprlíka) kniha, která je jedním z vrcholů jeho pozdního období: Skutečné přítomnosti s podtitulem Je něco v tom, co říkáme? (1989, česky 2019). Jaroslav Dušek o skutečné přítomnosti a dokonalém Vesmíru ... že je něco v nepořádku, ale nevíme co. Jak se s těmito problémy vyrovnat? ... Janem Šulou o tom jak ochránit své ... George Steiner: Skutečné přítomnosti. Je něco v tom, co říkáme? Přeložili Sylva Ficová, Ondřej Hanus a Michal Kleprlík. Dauphin, Praha 2019, 280 stran. George Steiner: Knihy, které jsem nenapsal. Přeložil Michal Kleprlík. Dauphin, Praha 2019, 272 stran. George Steiner Skutečné přítomnosti (Je něco v tom, co říkáme?) Vyšlo 1. 9. 2019. Eseje o Bohu, estetice, jazyku a myšlení. ... jisté nezpochybnitelné pochybnosti aneb filosofická esej o tom, co každý myslitel jasně ví, ale nikomu to nepoví. ... (v potaz je vzato 30 jazyků), ale je cenná i svým rozměrem časovým ... Maxmilián Kašparů 1. díl: Pokud v člověku zmizí ctnosti, tak do vzniklého vakua se musí nacpat zákon, předpis a vyhláška V průběhu roku často slyšíme, i sami říkáme, že ... oznamuji něco o přítomnosti - nevím o čem je, neznám ho. Věta neříká, co jsem dělal či nedělal v minulosti. I didn't see the film yesterday. - minulý čas - Zde pouze říkáme, že jsem ten film neviděl včera, ale mohl jsem ho vidět kdykoliv jindy, např. včera dávali film Brave Heart, a protože jsem ho již ......

INFORMACE

AUTOR
George Steiner
DIMENZE
4,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme?.pdf

POPIS

V této knize se setkává estetika, teologie, lingvistika, literární teorie a filozofie, ale přitom (jako u Steinera vždy) nejde o suchopárnou teoretizaci předem vytčeného problému, nýbrž o vášnivou, dobrodružnou intelektuální cestu líčenou téměř básnickým jazykem.Je možné, aby velké básně, obrazy či hudební skladby vznikly v nepřítomnosti Boha? Anebo je Bůh v uměleckém díle vždy skutečně přítomen? George Steiner v tomto svém zásadním díle tvrdí, že transcendentní realita je základem veškeré opravdové umělecké tvorby i lidské komunikace. Klíčovým argumentem Skutečných přítomností je, že ačkoli převážná část umělecké a literární kritiky představu Boha odmítá, je to právě jeho přítomnost, bez které se neobejde žádná z velkých metafor. Podle Steinera navíc naše prožívání smyslu v hudbě, výtvarném umění a literatuře předpokládá existenci Boha jako „nezbytné možnosti“. Skutečná přítomnost je proto neodmyslitelnou součástí vzniku, ale i vnímání každého velkého uměleckého díla.

Chcete si přečíst knihu?Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor George Steiner. Číst Skutečné přítomnosti: Je něco v tom, co říkáme? Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY