Filozofie pro život

Filozofie pro život - Delia S. Guzmán | Replicamaglie.com

...f Somr. Režie Jan Tůma (13 min). Dión z Prúsy, zvaný už ve starověku Chrýsostomos, což znamená Zlatoústý ... Filozofie pro Život: 2017 ... ... Život Antoina de Exupéryho zhasl krátce po sepsání jeho knihy. Když se Američané za­pojili do války, hlásil se ihned u svobodného francouzského letectva, aby mohl létat se Spojenci. Jelikož jeho věk dávno překročil limit pro piloty a jeho tělo bylo po mnoha havári­ích trvale poznamenané, nechtěli jej přijmout. Filozofie pro duši Slavica Kroča, Slavko Kroča ... Galileo život v Padově využil také pro mnoho objevů. Zdo ... Filozofie pro Život: 2011 ... . Filozofie pro duši Slavica Kroča, Slavko Kroča ... Galileo život v Padově využil také pro mnoho objevů. Zdokonalil dalekohled holandského typu a namířil svůj teleskop směrem k nebi. Svým pozorováním dochází k obj...

INFORMACE

AUTOR
Delia S. Guzmán
DIMENZE
8,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Filozofie pro život.pdf

POPIS

Autorka dokázala prosít to nejlepší z dějin filozofie, kterou tak dobře zná. Proto její slova dýchají ozvěnou jí obdivovaného Marka Aurelia, stoického filozofa, který nás naučil odhalit univerzální zákon, jenž tepe v hvězdném nebi, což o mnoho staletí později učinil jinými slovy také Kant. Jindy nám její bojovná obhajoba jednotlivce a jeho společenských odpovědností připomíná moudrost starodávné Číny, kterou shrnul myslitel Konfucius. V řádcích knihy rovněž odhalujeme myšlenky předsokratovských mudrců prostřednictvím odkazů na přírodu a její tajemství. „Naše ideje jsou platné v té míře, v níž jsou pro nás a pro všechny ostatní dobré a spravedlivé, a v té míře, v níž je můžeme spojit s těmi nejlepšími city, abychom je poté mohli aplikovat tím nejvhodnějším způsobem. Osamocená idea, bez citu a bez následného jednání, je ideou odsouzenou k smrti.“ Slova autorky jsou živá, protože odrážejí hlubokou životní zkušenost a znalost praktické filozofie. Jsou jako stopy, které můžeme následovat při naplňování smysluplného a šťastného bytí.

Chcete si přečíst knihu?Filozofie pro život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Delia S. Guzmán. Číst Filozofie pro život Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY