Laudato si´: Buď pochválen

Laudato si´: Buď pochválen - Papež František | Replicamaglie.com

...že Františka: Laudato Si - Buď pochválen - Encyklika o péči o společný domov ... Světový den modliteb za péči o stvoření - "Laudato si ... ... . více Autor: Josef Bernard | Sekce: Články ky Laudato si (Buď pochválen). František vnímá stvoření jako nesamozřejmý dar, za který je třeba děkovat, ale zároveň i jako něco svébytného, sčím lze rozvíjet radostný a emocionální vztah. Tato nabídka vztahu nezůstává bez odezvy: ptáci po-slouchají Františkovo kázání (Obr. 3); zlý vlk ho poslušně následuje. Ako refrén sa v nej rytmicky opakujú slov ... Kniha: Laudato si' - Papež František | Knihy.ABZ.cz ... . 3); zlý vlk ho poslušně následuje. Ako refrén sa v nej rytmicky opakujú slová „Laudato si´" - (v preklade Pochválen buď), ktoré pochádzajú z Chválospevu stvorenia od svätého Františka z Assisi. Tento text pripomína, že „my sami sme zo zeme" (Gen 2, 7). Teologie a ekologie "Buď pochválen, můj Pane" (Laudato si') Anotace: Studie Luisy Karczubové přináší reflexi „zelené" encykliky Laudato si' ....

INFORMACE

AUTOR
Papež František
DIMENZE
4,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Laudato si´: Buď pochválen.pdf

POPIS

Klíčovým tématem encykliky je otázka: „Jaký svět chceme zanechat těm, kteří přijdou po nás, dětem, které právě vyrůstají?“ Podle papeže Františka však tuto otázku nelze řešit izolovaně, pouze v rámci životního prostředí. Papež upozorňuje, že se musíme ptát, co je smyslem života na zemi, jaké jsou hodnoty a základy společenského života, co je cílem naší práce a veškerého našeho úsilí. Pokud se nebudeme zabývat těmito hlubšími problémy, nepovede naše starost o ekologii k žádným významným výsledkům. Proto papež vybízí nejen věřící, ale též všechny obyvatele naší planety k ekologické konverzi a předkládá ve svém textu tzv. integrální ekologii, která se nezabývá pouze environmentálními problémy, ale řeší také hluboce lidské a sociální otázky. Celá encyklika, která je významným příspěvkem k dosavadní sociální nauce církve, je prodchnuta nadějí: „Lidstvo je stále schopné společně pracovat na budování našeho společného domova“.

Chcete si přečíst knihu?Laudato si´: Buď pochválen ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Papež František. Číst Laudato si´: Buď pochválen Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY