Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii

Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii - Pat Falvey, | Replicamaglie.com

... si jako daň vybírá život každého čtvrtého horolezce, který se snaží vystoupit na její vrchol ... Labyrintem Íránu PDF Online - Prazska PDF ... . Tehdy se během 28 hodin K2 ukázala v celé své hrůze: v sérii katastrofických nehod přišlo o život ... Podtitul: Od triumfu k děsivé tragédii Dne 1. srpna 2008 dosáhlo 18 horolezců z celého světa vrcholu K2, druhé nejvyšší a zároveň nejnebezpečnější hory, jež si jako daň vybírá život každého čtvrtého horolezce, který ... Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii Pat Falvey, Pemba Gyalje Nakladatel: Práh 2015 Kousek o ... Na vrchol K2 - Falvey Pat,Pemba Gyalje Sherpa | Knihy ... ... ... Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii Pat Falvey, Pemba Gyalje Nakladatel: Práh 2015 Kousek od nich ležela na sněhu hromada rozdrcených lidských torz. Pemba se k nim přiblížil, nemohl však rozeznat jejich obličeje skrz pavučinu lan, roztrhaných bund a zlámaných údů. Na sněhu před ním ležela ruka bez rukavice. Pat Falvey, Šerpa Pemba Gyalje: Na vrchol K2, nakladatelství Práh, vydání první, Praha, 2015 Na vrchol K2 - Od triumfu k děsivé tragédii. ... Největší lidská katastrofa na K2 Dne 1. srpna 2008 dosáhlo 18 horolezců z celého světa vrcholu K2, druhé nejvyšší a zároveň nejnebezpečnější hory, jež si jako daň vybírá život každého čtvrtého horolezce, který se snaží vystoupit na její vrchol. ... Na vrchol K2 - Od triumfu k děsivé tragédii 5 3 recenze Největší lidská katastrofa na K2 Dne 1. srpna 2008 dosáhlo 18 horolezců z celého...

INFORMACE

AUTOR
Pat Falvey,
DIMENZE
5,50 MB
NÁZEV SOUBORU
Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii.pdf

POPIS

Dne 1. srpna 2008 dosáhlo 18 horolezců z celého světa vrcholu K2, druhé nejvyšší a zároveň nejnebezpečnější hory, jež si jako daň vybírá život každého čtvrtého horolezce, který se snaží vystoupit na její vrchol. Tehdy se během 28 hodin K2 ukázala v celé své hrůze: v sérii katastrofických nehod přišlo o život 11 lidí. Mezi těmi, kteří na K2 zemřeli, byl také Ir Gerard McDonnell, který jako první irský horolezec vystoupil až na vrchol. Přišel tragicky o život při hrdinném úsilí zachránit životy tří vážně zraněných lezců, kteří zůstali po pádu celou noc viset zamotaní v lanech na vrcholu Traversu. Během následujících tří dnů se nepálský šerpa Pemba Gyalje spolu s pěti dalšími šerpy pokoušeli o záchranu horolezců, kteří byli uvězněni v zóně smrti nad 8 000 m a nebyli schopni jí uniknout kvůli zrádnému nedostatku kyslíku, vyvolávajícímu chronickou únavu, delirium a zoufalou bezmoc. Ti, kteří přežili, byli okamžitě vrženi do mezinárodního mediálního víru, kde se objevilo mnoho různých zpráv, z nichž některé si přímo protiřečily a jiné byly prostě nepravdivé. Kniha Vrchol je založena na vyprávění očitého svědka Pemby Gyaljeho a na mnoha rozhovorech s přeživšími horolezci, podle nichž vznikl také oceněný dokumentární film The Summit: How Triumph Turned to Tragedy on K2´s Deadliest Days. Kniha i film jsou nejobjektivnější interpretací jedné z nejkontroverznějších horolezeckých katastrof poslední doby.

Chcete si přečíst knihu?Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pat Falvey,. Číst Na vrchol K2: Od triumfu k děsivé tragédii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY