Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi

Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi - Jiří Kalát | Replicamaglie.com

...ější době se věnuje psaní týdenního komentovaného zpravodajství o Svaté zemi pro Literární noviny ... Jiří Kalát | Gorila ... . Cestovatelské práce se objevují v časopisech Koktejl, 100+1, ale nejvíce jich je publikováno na cestovatelském serveru Hedvábná stezka. V roce 2016 vydal knihu Všichni Tady Lžou Aneb Zmatky Ve Svaté Zemi . Vláda rozšířila povinnou karanténu pro české občany vracející se z takzvaných rizikových zemí, ze kterých vyhlásila zákaz vstupu cizincům na české území. Původně karanténa platila pouze pro cestující z Itálie. Na twitteru to uvedl ministr zahraničí Tomá ... NĚCO MÁLO O MNĚ - Jiří Kalát ... . Původně karanténa platila pouze pro cestující z Itálie. Na twitteru to uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Vláda také vzala zpět původní informaci o rozšíření seznamu rizikových zemí o ... Ať už ve Velké Británii pracujete, studujete, nebo děláte obojí, jakékoli svátky jsou příležitostí k setkání se s krajany, kteří neodjíždějí do Čech, na Moravu a Slovensko za svými rodinami. A právě nyní, o Velikonocích zůstává spousta našinců v Anglii. „Je to v Asii zcela nevyzkoušený pokus, takže se někde stává, že když lidé volí samosprávu, svého starostu, jsou zmatky, protože všichni volí své příbuzné… Bude to prostě trvat. Zapomeňme na aplikování naší demokracie. Tady bylo hrozně moc dlouho císařství…" Zároveň si židé uvědomují, že je vstřícný i vůči nim a že se snaží i ve svaté zemi o velké dorozumění mezi Židy a Palestinci. Ale samozřejmě nemůžeme ignorovat, že muslimové jsou po křesťanech druhou největší komunitou na světě. Je třeba navazovat kontakt s osvícenými v rámci islámu a těch není málo. Rozhodně je třeba říci, že to celé vzniklo lží. Původní koncepce křesťanů pracovala se spasitelem, kterému říkali Ježíš Kristus, a byl to duchovní posel světa. To, co si můžeme přečíst ve svaté knize židovské, tak je to o tom, že tady po zemi chodil židovský spasitel z masa a kostí. Všichni to opravdu cítí stejně? Nebo jim bylo vysvětleno, že je vhodné sjednotit své hlasy? A reflektují realitu, nebo jen vyjadřují své pocity, které se s ní vždy nemusí shodovat? Anebo, jak říká skeptický kolega. Nevěř jim nic. Lžou, protože je to pro ně výhodné. Klasický Davidův efekt ve Svaté zemi, chtělo by ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kalát
DIMENZE
10,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi.pdf

POPIS

Cesta po Svaté Zemi je mnohdy velice zamotaná, může být i nebezpečná, ale vždy je dobrodružná. Jiří Kalát ve svých dvaceti čtyřech reportážních příbězích místní politického-sociálně-historické klubko jistě nerozmotá celé, ale nabízí řadu pohledů na události, které provázely jeho roční pobyt v Jeruzalémě. Každá kapitola ukazuje nějaký aspekt života v Izraeli nebo Palestině. S autorem se podíváte do Tel Avivu, Hebronu, Ramalláhu, Nábulusu, mezi ultra konzervativní židy nebo do uprchlických táborů v Gaze. Jeho pohled není vždy objektivní, a vzhledem k místní situaci ani být nemůže. Jde o cestu člověka, který sice o konfliktu mezi Izraelci a Palestinci hodně ví, přesto mu celé to soukolí do sebe ještě úplně nezapadá. I o tom, jestli nakonec našel odpovědi na své otázky, je kniha „Všichni tady lžou“.

Chcete si přečíst knihu?Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kalát. Číst Všichni tady lžou: Velké zmatky ve Svaté zemi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY