Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století

Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století - Paul Rasor | Replicamaglie.com

...op je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny ... Paul Rasor | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . ... (liberální teologie ve 21. století) Předmětná hesla Liberální teologie - 21. stolet ... Víra bez jistoty. Liberální teologie v 21. století - Paul Rasor . Paul Rasor se v knize věnuje vývoji liberální teologie (a náboženství) od kořenů po současnost. Nevynechává ani temnější místa a otevřeně hovoří i o úskalí a nebezpečí, kterými je ohrožena, jak zvenčí, tak zevnitř. Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století. Paul Rasor ... Víra bez jistoty Autor: Rasor, Pau ... PDF Univerzity Karlovy ... . Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století. Paul Rasor ... Víra bez jistoty Autor: Rasor, Paul Nakladatel: Unitaria EAN: 9788086105758 ISBN: 978-80-86105-75-8 Překlad: Vlčková, Dana Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: ... Liberální teologie v 21. století. RASOR Paul. Info: Unitaria, 2015 (1.) - brož., 176 str. EAN: 9788086105758 ISBN: 978-80-86105-75-8 Cont...

INFORMACE

AUTOR
Paul Rasor
DIMENZE
10,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století.pdf

POPIS

Pro lidi, kteří se opravdově zabývají svou spiritualitou, není spojení víry s nejistotou protimluv, ale jediná možnost, která dává smysl. Stejně jako je každá pravda vždy spárována s nejistotou a dějiny neustále ukazují, že neměnné pravdy neexistují. Navíc vývoj jedince není možný bez korekcí vnějšího světa, tedy bez vnášení pochybností do našich jistot. Své pochybnosti bychom však měli mít rádi, jelikož jsou podnětem k neustálému hledání, klíčem k dynamickému a aktivnímu přístupu k životu. Náboženský liberalismus je příkladem takové víry bez jistoty (což ovšem není totéž co víra bez přesvědčení). Paul Rasor se v knize věnuje vývoji liberální teologie (a náboženství) od kořenů po současnost. Nevynechává ani temnější místa a otevřeně hovoří i o úskalí a nebezpečí, kterými je ohrožena, jak zvenčí, tak zevnitř. Zabývá se také teologickými směry, které na liberální teologii kriticky reagovaly či reagují, a na základě této analýzy pojmenovává zásadní témata liberální teologie a výzvy, které před ní dnes jsou. Zamýšlí se také nad rozdíly mezi liberální teologií a teologií osvobození (liberační), která se vyznačuje větším důrazem kladeným na sociální oblast.

Chcete si přečíst knihu?Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Rasor. Číst Víra bez jistoty: Liberální teologie v 21. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY