Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů - Martin Soukup | Replicamaglie.com

...puánských Nungonů. Kniha ukazuje dopady kolonialismu na životy příslušníků novoguinejské etnické skupiny Nungon ... Etnografie — Společenské vědy — Academia ... . Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom. Kulturní proměny papuánských Nungonů Soukup Martin Pavel Mervart 2019. ... desetiletí terénního výzkumu a rozboru archivních dokumentů autor pojednává o proměnách způsobu života Nungonů, které se začaly od třicátých let 20. století odehrávat následkem prvních kontaktů s ... Kniha: Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom - Martin Soukup. ... Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom - Martin Soukup ... . století odehrávat následkem prvních kontaktů s ... Kniha: Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom - Martin Soukup. Fungujeme! ... Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů Titul doručujeme za 3 pracovní dny. Vaše cena s DPH: ... (kulturní proměny papuánských Nungonů) Předmětná hesla Nungonové ... Cukr, káva...

INFORMACE

AUTOR
Martin Soukup
DIMENZE
4,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů.pdf

POPIS

Kniha ukazuje dopady kolonialismu na životy příslušníků novoguinejské etnické skupiny Nungon. Na základě jednoho desetiletí terénního výzkumu a rozboru archivních dokumentů autor pojednává o proměnách způsobu života Nungonů, které se začaly od třicátých let 20. století odehrávat následkem prvních kontaktů s australskou administrativou a luteránskými misionáři. Autor v knize nesděluje jednoduchý příběh, ale vykresluje často si protiřečící střípky ze života Nungonů, jak je mohl vyslechnout od místních, zažít s nimi i vyčíst z dochovaných dokumentů. Ukazuje, jak pozoruhodně rychle došlo k transformaci jejich komunity. Z lidí neznalých písma se stali křesťané, kteří čelí náboženskému schizmatu, úspěšně pomáhají při záchraně stromových klokanů, vyvážejí kávu do Seattlu, míchají cukr do čaje, připravují si instantní nudle a někteří sdílejí svůj život na sociálních sítích… I odlehlé papuánské vesnice jsou součástí globálních propojení.

Chcete si přečíst knihu?Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Soukup. Číst Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, boom: Kulturní proměny komunity papuánských Nungonů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY