Město hráze

Město hráze - Magdalena Šipka | Replicamaglie.com

...tších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní ... Google ... . Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a ... Protržení hráze odkaliště poblíž města Ajka a následné zaplavení několika sídel červeným kalem byla rozsáhlá ekologická havárie v Maďarsku, která se odehrála v říjnu roku 2010.. K protržení hráze odkaliště poblíž města ... Mlýnský rybník - rekonstrukce hráze ... - Město Říčany ... .. K protržení hráze odkaliště poblíž města Ajky došlo 4. října 2010 v odpoledních hodinách, kdy se ve 12:25 SELČ protrhla hráz kaliště hliníkárny Ajkai Timföldgyár ... Město hráze Autor: Šipka, Magdalena Nakladatel: Malvern EAN: 9788075301901 ISBN: 978-80-7530-190-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 32 stran, česky Rozměry: 11,5 × 19 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Město hráze. Šipková, Magdaléna. Vydání: Malvern 2019 ... Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a práva na město. Současně je to sbírka hluboce intimní a svým zacházením s básnickými obrazy bytostně lyrická. Tuto intimní rovinu autorka neustále prolamuje a ... Město vypisuje výběrové řízení na firmu, která provede generální rekonstrukci centrálního pracoviště knihovny K3 v Novém Bohumíně. Rozhodli o tom radní v pondělí 11. květ...

INFORMACE

AUTOR
Magdalena Šipka
DIMENZE
9,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Město hráze.pdf

POPIS

Debutová básnická sbírka Město hráze básnířky, teoložky a aktivistky Magdaleny Šipky zahrnuje 31 rozsahem spíše kratších, poetikou a obsahem ovšem hutných básní. Ve sbírce se hojně objevují angažované motivy, poezie Šipky čerpá z autorčiny osobní občanské angažovanosti na poli sexuálních i etnických menšin a práva na město. Současně je to sbírka hluboce intimní a svým zacházením s básnickými obrazy bytostně lyrická. Tuto intimní rovinu autorka neustále prolamuje a překračuje hranice. Básně Magdaleny Šipky se vždy obracejí k „ty“, jsou vždy oslovením, nebo jakýmsi listem pro čtenáře, dopisem možná milostným. Tato prolnutí mají u básnířky nezřídka extatický charakter, který je diktován jejím silně duchovním, mystickým zázemím.

Chcete si přečíst knihu?Město hráze ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdalena Šipka. Číst Město hráze Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY