Plukovník Švec

Plukovník Švec - Rudolf Medek | Replicamaglie.com

... je prosil, aby přišli konečně k rozumu a nedělali svému národu takovou ostudu ... Plukovník Josef Jiří Švec | Pelhřimovský magazín ... . Ubytování v okolí akce Plukovník švec. Hotel Suite Home Prague Praha (710 metrů) Grand Hotel Praha - Staré Město Praha (782 metrů) Hotel Majestic Plaza Praha (802 metrů) Doporučené akce v Praze. 13úno 20:00. Hans Zimmer Live. O2 arena. 22dub - 14čer celý den. LIVE stream - Zpod roušek do oušek. Plukovník Josef Jiří Švec byl v té době velitelem 1. československé střelecké divize. Ve vojsku valem mizela disciplína a unavení ... Plukovník Švec v Národním je výrazně ... - VHU PRAHA ... . československé střelecké divize. Ve vojsku valem mizela disciplína a unavení vojáci již nebyli ochotni poslouchat rozkazy velitelů. Toužili po rychlém návratu do vlasti. Ke spořádanému ústupu bylo však třeba zastavit přední oddíly bolševiků. Plukovník Švec si v Rusku psal deník, který popisuje jeho první dny v České družině a je psán do doby bitvy u Zborova, kde deník končí. Po první světové válce vyšel několikrát, ale později byl zakázán. Nejcennější jsou Švecovy zápisky z počátku války. Kroniky města Pelhřimova: Pomník J. J. Ševce - 1939 Plukovník Švec. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Plukovník Švec - referát. iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy. Plukovník Švec - Rudolf Medek. Dramatický pohled na historické momenty z působení československých legií v Rusku a osud jednoho z velitelů plukovníka... Výstava Cosmos Discovery se znovu otevírá v... 27. 12. 2019. Výstaviště Praha, Křižíkův pavilon E, Praha 7 Praha Plukovník Josef Jiří Švec bojoval za první světové války na východní frontě a obětováním vlastního života pomohl vyvést české vojáky z bezvýchodné situace na konci konfliktu. Zapomenutý příběh československého legionáře v Rusku oživuje Národní divadlo uvedením hry Plukovník Švec, kterou v roce 1928 napsal bývalý legionář Rudolf Medek. Novotná, Klára: Rudolf Medek: Plukovník Švec. In web ČRo 3 Vltava, 27. říjen 2018 (článek+ nahrávka k poslechu). - Cit.: 25. října 2018 uplyne sto let od dobrovolné smrti plukovníka Josefa Jiřího Švece, muže, který stál v roce 1914 u zrodu České družiny v Kyjevě a legionářské službě v Rusku zasvětil celý další ... Plukovník Švec je jeho dobrou rehabilitací. Innemann trpěl nejvíce tím, že byl systematicky vypichován, jako jediný a nejlepší český veseloherní režisér. Aby si tuto reputaci podržel, snažil se být vtipný stůj co stůj - z čehož vznikalo mnoho flekovských žertíků, jaké jsme těžko stravovali ve filmech Neviňátka ......

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Medek
DIMENZE
4,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Plukovník Švec.pdf

POPIS

Dramatický pohled na historické momenty z působení československých legií v Rusku a osud jednoho z velitelů plukovníka Švece z pera jednoho z účastníků bitvy u Zborova, vojáka a spisovatele R. Medka, je více než dokumentem. Osobitý pohled, s hlubokou znalostí reálií, na události a tragický osud významného legionáře osloví jistě dnešního čtenáře k hlubšímu zamyšlení i nad dnešním stavem společnosti. Za okupace a minulého režimu zakázaná hra vychází jako 149. svazek edice D.

Chcete si přečíst knihu?Plukovník Švec ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Medek. Číst Plukovník Švec Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY