Bonvivánova kulinária: Drobné eseje o jídle a pití

Bonvivánova kulinária: Drobné eseje o jídle a pití - Viktor Šlajchrt | Replicamaglie.com

... zkoumá Viktor Šlajchrt pokrmy i nápoje zejména z hlediska kulturní historie, ale všímá si i jejich současných mediálních obrazů ... KNIHY | Osobný rozvoj - knihy, CD/DVD, školenia, kurzy ... ... . Drobné eseje o jídle a pití. 100% 5 1. ... O čem je kniha Bonvivánova kulinária? V souboru drobných, jemně ironických esejů zkoumá Viktor Šlajchrt pokrmy i nápoje zejména z hlediska kulturní historie, ale všímá si i jejich současných mediálních obrazů. Ochutnávání se v jeho pojetí stává básnickou a filosofickou ... Viktor Šlajchrt: Bonvivánova kulinária. Drobné eseje o jídle a p ... Bonvivánova kulinária: Drobné eseje o jídle a pití ... . Ochutnávání se v jeho pojetí stává básnickou a filosofickou ... Viktor Šlajchrt: Bonvivánova kulinária. Drobné eseje o jídle a pití. Pulchra, Praha, 2015, 165 s. Kudy vede hranice mezi knedlíky a smaženými brambůrky? Kde končí oblast sádelná a začínají kraje slaninové? Kde přechází vinařství v kulturu piva a obilných lihovin typu režné a vodky? V souboru drobných, jemně ironických esejů zkoumá Viktor Šlajchrt pokrmy i nápoje zejména z hlediska kulturní historie, ale všímá si i jejich současných mediálních obrazů. Ochutnávání se v jeho pojetí stává básnickou a filosofickou zkušeností. Drobné eseje o jídle a pití. V souboru drobných, jemně ironických esejů zkoumá Viktor Šlajchrt pokrmy i nápoje zejména z hlediska kulturní historie, ale všímá si i jejich současných mediálních obrazů. Ochutnávání se v jeho pojetí stává básnickou a filosofickou zkušeností. Kniha: Bonvivánova kulinária(Viktor Šlajchrt) a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Drobné eseje o jídle a pití. ŠLAJCHRT Viktor. Info: Pulchra, 2015 (1.) - brož., 168 str. EAN: 97880873...

INFORMACE

AUTOR
Viktor Šlajchrt
DIMENZE
11,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Bonvivánova kulinária: Drobné eseje o jídle a pití.pdf

POPIS

V souboru drobných, jemně ironických esejů zkoumá Viktor Šlajchrt pokrmy i nápoje zejména z hlediska kulturní historie, ale všímá si i jejich současných mediálních obrazů. Ochutnávání se v jeho pojetí stává básnickou a filosofickou zkušeností. Klade si otázku, zda lze odvodit ze stravovacích návyků různých národů „geogastronomickou komparatistku“, jež by vycházela z pozorného sledování chutí a vůní regionálních specialit. Viktor Šlajchrt, známý spíš jako literární a výtvarný kritik, se gastronomickou publicistikou více zabýval v druhé polovině devadesátých let, kdy působil jako šéfredaktor časopisu Bar&Man a spolupracovník časopisu Labužník.

Chcete si přečíst knihu?Bonvivánova kulinária: Drobné eseje o jídle a pití ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Viktor Šlajchrt. Číst Bonvivánova kulinária: Drobné eseje o jídle a pití Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY