Bledý jezdec: Uhtred z Bebbanburgu 2.

Bledý jezdec: Uhtred z Bebbanburgu 2. - Bernard Cornwell | Replicamaglie.com

...ska Norové, vedení Ragnallem Ivarsonem ... Bledý jezdec | eKnihy, elektronické knihy, vaše eKNIHOVNA.cz ... . Jejich náporu, umocněnému spojením s Northumbrijci, je schopen čelit pouze Uhtred, neboť Edward i ... Bledý jezdec. E-Kniha Bledý jezdec Bernard Cornwell. Manufacturer: BB ART. Další varianta: Kniha 279 ... Uhtred z Bebbanburgu : Interní kód 0317282 : Produktový manažer Lucie Toušová ([email protected]) ... do 2 týdnů. 89 Kč. Bledý jezdec navazuje na román Poslední království, první díl této Cornwellovy ságy. Na konci 9.... Hodnocení uživatelů ... Uhtred z Bebbanburgu: Bledý jezdec - Bernard Cornwell ... ... . Na konci 9.... Hodnocení uživatelů ... Uhtred z Bebbanburgu sice... Hodnocení uživatelů ... Bledý jezdec. Cornwell, Bernard. ... Uhtred z Bebbanburgu, northumbrijský velmož, se ve svých vzpomínkách vrací do roku 877, kdy se jako dvacetiletý velitel Alfredova loďstva zúčastnil vítězné bitvy u Cynuitu, kde na mořském pobřeží zabil jednoho z nejobávanějších dánských válečníků. Když jsou jeho zásluhy ......

INFORMACE

AUTOR
Bernard Cornwell
DIMENZE
10,96 MB
NÁZEV SOUBORU
Bledý jezdec: Uhtred z Bebbanburgu 2..pdf

POPIS

Na konci 9. století se téměř celá Anglie ocitá v rukou dobyvačných vikinských, především dánských kmenů a odolává jim pouze západosaské království pod vládou krále Alfreda. Dánové, jak jsou tito Vikingové nazýváni, však chtějí dobýt i Wessex a přitáhnou s velkým vojskem, aby si podmanili i tuto poslední zemi. Po jejich zrádném vpádu do Wessexu, když dánský vojevůdce Guthrum porušil sjednaný mír, je Alfred nucen uchýlit se jako psanec s nepočetným houfem věrných do bažinaté oblasti kolem ústí řeky Pedredan. Zdá se, že osud jeho království a tím i celé Anglie je zpečetěn. Alfred se však nevzdává, rozesílá do všech koutů země posly a pomalu shromažďuje vojsko, s nímž chce vytáhnout proti Dánům do boje, porazit je, a tak zbavit Anglii jejich vlivu, aby ji mohl později sjednotit pod svou korunou. Se shromažďováním vojska mu vydatně pomáhá Uhtred, který má také hlavní zásluhu na vítězství Sasů v rozhodující bitvě u Ethandunu. Uhtred, potomek northumbrijského velmože, v deseti letech osiřel, padl do zajetí Dánů a v jejich zemi vyrostl v muže, byl vycvičen na válečníka a přijal za své vikinské způsoby. Třebaže pro něj není z mnoha důvodů lehké se rozhodnout, ke které straně se přidat, v pravou chvíli si uvědomuje, že je Sas, a odhodlaně se postaví po bok krále Alfreda.

Chcete si přečíst knihu?Bledý jezdec: Uhtred z Bebbanburgu 2. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bernard Cornwell. Číst Bledý jezdec: Uhtred z Bebbanburgu 2. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY