Ikonologie

Ikonologie - Cesare Ripa | Replicamaglie.com

...iven in Werken der bildenden Kunst beschäftigt ... 9783422061309: Die Sprache der Materialien: Anleitung zu ... ... .Die Erforschung und ... OCLC Number: 246353317: Notes: Aus: Jahrbuch für Ästhetik und allgemeine Kunstwissenschaft. 1951, S. 67-109. Literaturangaben. Description: 43 Seiten ; 8°. Ikonografie a ikonologie jako disciplína spadá do oblasti teorie umění. Snaží se zachytit různé aspekty díla, ať už se jedná o aluze na jiná výtvarná díla, nebo o zachycení různých společenských, kulturních, náboženských faktů či v kombinaci obojího. Ikonographie - Ikonologie - Ikonik. Author: M ... Ikonografie - Wikipedie ... . Ikonographie - Ikonologie - Ikonik. Author: Max Imdahl. Paperback Availability: Published ISBN: 978-3-7705-3108- Publication Date: ... Amazon.com: Kaiser Karl IV. - Ikonographie und Ikonologie (German Edition) (9783898214827): Bogade, Marco: Books Iconology is a method of interpretation in cultural history and the history of the visual arts used by Aby Warburg, Erwin Panofsky and their followers that uncovers the cultural, social, and historical background of themes and subjects in the visual arts. Though Panofsky differentiated between iconology and iconography, the distinction is not very widely followed, "and they have never been ... Die Ikonologie hingegen macht es sich zum Gegenstand, die symbolische Werte zu analysieren. Es ist durchaus möglich, dass die Interpretation an diesem Punkt von dem abweicht, was der Künstler ursprünglich durch das Bild vermitteln wollte. (Ebd.) Ausgehend von der Definition der Begriffe lässt sich daher nun das Modell aufzeigen. Ripova Ikonologie může mimo jiné skutečně posloužit jako praktická pomůcka při putování za barokním uměním v duchu zmíněného Mâlova výroku. Výbor z mnohasvazkového encyklopedického díla italského humanisty Cesara Ripy, doprovází přes 300 dřevorytů podle předloh malíře známého pod jménem Cavalier dArpino. Erwin Panofsky was a German art historian, whose academic career was pursued almost entirely in the U.S. after the rise of the Nazi regime. In 1935, while teaching concurrently at New York University and Princeton University (something he continued to do his entire career), he was invited to join the faculty of the newly formed Institute for Advanced Study at Princeton. clear, it is of course linked. '[Die Ikonologie] fragt nach dem Warum einer Darstellung, und: warum gerade hier, in diesem Zusammenhang?' (p. 13) It takes the individual motifs associated with, in this case, the narratives of Gen. 1-11 and considers in each case the whole range of interpretative possibilities, so that an ikonologie.com is hosted in Berlin, Berlin, Germany. ikonologie.com was created on 2012-12-31. Website IP is 81.169.145.164 Ikonographie und Ikonologie [Kopp-Schmidt, Gabriele] on Amazon.com. *FREE* shipping on qual...

INFORMACE

AUTOR
Cesare Ripa
DIMENZE
12,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Ikonologie.pdf

POPIS

Slavný francouzský historik umění Émile Mâle před několika desítkami let prohlásil, že s Ripovou Ikonologií v ruce lze vysvětlit drtivou většinu alegorií, jež zdobí paláce a kostely v Římě. Z Ripova vpravdě encyklopedického díla však v barokní době čerpali umělci po celé Evropě a s tím, jak se barokní tvorba šířila ze své kolébky, Říma, upevňovala se ikonologická tradice, pro niž Ikonologie znamenala zároveň slabikář i interpretační klíč.Inspiraci Ripovými alegoriemi najdeme v díle Matyáše B. Brauna (sochy Ctností a Neřestí v Kuksu či v duchcovském hospitálu) i dalších barokních umělců působících v Čechách a na Moravě (např. sochařské personifikace Dvanácti měsíců v zámecké zahradě v Lysé nad Labem Václava F. Adámka; alegorie Ctností a Vlastností Jakoba Trebelliho v Buchlovicích či Carpofora Tencally v Náměšti nad Oslavou; rytiny věnované životům poustevníků Raffaela Sadelera; sochy Múz v zahradě kroměřížského zámku atd.). Cesare Ripa, původem z Perugie, žil přibližně v letech 1560–1622 a většinu života strávil v Sieně ve službách kardinála Salviatiho. Své rozsáhlé dílo vydal poprvé a bez ilustrací roku 1593 v Římě. Další vydání z roku 1603 už obsahovalo dřevořezy údajně provedené podle předloh malíře známého pod jménem Cavalier d’Arpino. Tyto ilustrace jsou zařazeny i do českého vydání, jež vychází z italského výboru z roku 1992. Čtenářům z řad odborníků i široké veřejnosti se tak v jednom svazku nabízí poučný i poutavý přehled alegorizovaných ctností a neřestí, vášní a duševních hnutí, stejně jako např. světadílů, řek, měsíců, ročních dob a světových stran. Ripova Ikonologie může mimo jiné skutečně posloužit jako praktická pomůcka při putování za barokním uměním v duchu zmíněného Mâlova výroku. Výbor z mnohasvazkového encyklopedického díla italského humanisty Cesara Ripy, doprovází přes 300 dřevorytů podle předloh malíře známého pod jménem Cavalier d’Arpino. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Chcete si přečíst knihu?Ikonologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Cesare Ripa. Číst Ikonologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY