V perspektivě desetiletí

V perspektivě desetiletí - Oleg Malevič | Replicamaglie.com

... literature. Confirm this request. You may have already requested this item ... Témata / literární věda - Karolinum ... . Please select Ok if you would like to proceed with this request anyway. Publikaci V perspektivě desetiletí připravili k vydání Radim Kopáč a Aleš Haman, který knihu rovněž uvádí předmluvou.">Kniha ruského bohemisty Olega Maleviče (1928-2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studií napsaných od šedesátých let minulého století po závěr autorova života. V perspektivě desetiletí Oleg Malevič ; Aleš Haman, Radim Kopáč (ed ... V perspektivě desetiletí - Catalog of Frantisek Bartos ... ... . V perspektivě desetiletí Oleg Malevič ; Aleš Haman, Radim Kopáč (editoři) ; z ruských originálů přeložili Iva Dvořáková, Eva Hermanová, Zdenka Kovářová, Hana Štěpánková a Jaroslav Tichý Add tags for "V perspektivě desetiletí". Be the first. Similar Items. Related Subjects: (2) Czech literature -- 20th century. Czech literature. Confirm this request. You may have already requested this item. Please select Ok if you would like to proceed with this request anyway. Linked Data. V perspektivě desetiletí a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Kniha ruského bohemisty Olega Maleviče (1928-2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studií napsaných od šedesátých let minulého století po závěr autorova života. Jde o výběr autorský, rozdělený na část teoretickou a historickou. Kniha ruského bohemisty Olega Maleviče (1928-2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studi...

INFORMACE

AUTOR
Oleg Malevič
DIMENZE
5,37 MB
NÁZEV SOUBORU
V perspektivě desetiletí.pdf

POPIS

Kniha ruského bohemisty Olega Maleviče (1928–2013) V perspektivě desetiletí shrnuje třicet studií napsaných od šedesátých let minulého století po závěr autorova života. Jde o výběr autorský, rozdělený na část teoretickou a historickou. Ve svých studiích se Malevič věnuje především české literatuře dvacátého století (Hašek, Čapek, Vančura, Poláček, Jesenská, Hrabal, Vaculík ad.), ovšem s četnými přesahy: k jiným médiím (bratři Čapkové a film), k literatuře ruské (Březina a ruský symbolismus) anebo starší české (bratři Čapkové a J. A. Komenský). Malevič byl rovněž pilným překladatelem (ostatně translatologické otázky řeší hned v úvodním textu knihy), psal básně, v češtině vydal knižně tituly Bratři Čapkové (1999) a Osobitost české literatury (2009). Je laureátem mnoha cen, mj. Premia Bohemica (1998) a Gratias Agit (2011). Publikaci V perspektivě desetiletí připravili k vydání Radim Kopáč a Aleš Haman, který knihu rovněž uvádí předmluvou.

Chcete si přečíst knihu?V perspektivě desetiletí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oleg Malevič. Číst V perspektivě desetiletí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY