Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie

Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie - - | Replicamaglie.com

... pravidelné výstavy. Výstavou Art brut a naivní umění - Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie litoměřická galerie navazuje i na svou vlastní specifičnost, neboť jako jediná galerie v republice sbírá a vystavuje neprofesionální umění již od šedesátých let 20 ... bibliographie, Anna Zemánková ... . století. Sbírky Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích jsou zpřístupněny od roku 1958. V současné době se nacházejí ve čtyřech objektech na území města. Expozice zahrnují díla gotiky, renesance, baroka, 19. a 20. století, naivního umění a art brut. Galerie pořádá pravidelné výstavy. Art brut a naivní umění Nakladatel: Severočeská galerie výtvarné ... Art brut a naivní umění Archives - Severočeská galerie ... ... . V současné době se nacházejí ve čtyřech objektech na území města. Expozice zahrnují díla gotiky, renesance, baroka, 19. a 20. století, naivního umění a art brut. Galerie pořádá pravidelné výstavy. Art brut a naivní umění Nakladatel: Severočeská galerie výtvarného umění EAN: 9788087784129 ISBN: 978-80-87784-12-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 128 stran, česky Rozměry: 23,1 × 30 cm Rok vydání: 2015 (1. vydání) Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie Katalog výstavy, která představila výběr tvorby art brut a naivního umění ze sbírek Poetické galerie. Publikace přináší text Antonína Jiráčka, který vypráví o svých setkáních s ... Sbírky Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích jsou zpřístupněny od roku 1958. V současné době se nacházejí ve čtyřech objektech na území města. Expozice zahrnují díla gotiky, renesance, baroka, 19. a 20. století, naivního umění a art brut. Galerie pořádá pravidelné výstavy. Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie Katalog výstavy, která představila výběr tvorby art brut a naivního umění ze sbírek Poetické galerie. Publikace přináší text Antonína Jiráčka, který vypráví o svých setkáních s ... Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie Katalog výstavy, která představila výběr tvorby art brut a naivního umění ze sbírek Poetické galerie. Publikace přináší text Antonína Jiráčka, který vypráví o svých setkáních s ... Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie litoměřická galerie navazuje i na svou vlastní specifičnost, neboť jako jediná galerie v republice sbírá a vystavuje neprofesionální umění již od šedesátých let 20. století. Výstava se současně snaží najít odpověď na to, co je a co není naivní umění či art brut. Art brut a naivní umění. Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie . Katalog vydaný ke stejnojmenné výstavě, pořádané Severočeskou galerií výtvarného umění v Litoměř...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie.pdf

POPIS

Katalog vydaný ke stejnojmenné výstavě, pořádané Severočeskou galerií výtvarného umění v Litoměřicích v roce 2015, představuje sbírku soukromého sběratele art brut a naivního umění. V současné době je neprofesionální výtvarná tvorba pro svou bezprostřednost a specifickou estetičnost stále více oceňovaná jak odbornou, tak i laickou veřejností. Antonín Jiráček se sběratelství cíleně věnuje od konce 80. let 20. století, v textu katalogu čtenáře seznamuje se svou cestou za uměním a v krátkých medailonech představuje zastoupené autory spolu s reprodukcemi jejich tvorby.

Chcete si přečíst knihu?Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY