Paměť a dějiny č. 4/2015

Paměť a dějiny č. 4/2015 - - | Replicamaglie.com

... rozebírá Ivo Cerman. Paměť a dějiny č ... Paměť a dějiny č. 1/2010 - Knihkupectví Luxor ... . 4/2019 kolektív autorov | Časopis Předkládané číslo Paměti a dějin připomíná méně známé téma: během politických procesů 50. let skončilo za mřížemi mnoho architektů, inženýrů, památkářů a techniků, většinou špičkových a zkušených specialistů.… Trávit čas knihou Paměť a dějiny č. 4/2010! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Paměť a dějiny č. 4/201 ... Kniha PDF Paměť a dějiny č. 4/2010 - Prazska PDF ... .cz najdete knihu Paměť a dějiny č. 4/2010 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte! Paměť a dějiny č. 4/2017 kolektív autorov. Rok, do kterého právě vstupujeme, končí číslicí osm, což je v našem prostředí nabito nemalým symbolickým významem. Osmičkovým rokům, které znamenaly ve dvacátém století pro naši zemi v souvislosti s totalitními režimy zásadní zlom, se proto bude postupně věnovat i ... Paměť a dějiny č. 4/2018 kolektív autorov. Třetímu odboji je věnovaná většina materiálů čtvrtého čísla revue Paměť a dějiny, posledního v roce 2018. Téma třetího odboje se vyjevuje hlavně v osudech jednotlivců. Právě jejich příběhy zařazené studie přinášejí. Paměť a dějiny č. 4/2019 kolektív autorov. Předkládané číslo Paměti a dějin připomíná méně známé téma: během politických procesů 50. let skončilo za mřížemi mnoho architektů, inženýrů, památkářů a techniků, většinou špičkových a zkušených specialistů. Paměť a dějiny č. 4/2014 kolektív autorov. Čtvrté číslo osmého ročníku revue P...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
10,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 4/2015.pdf

POPIS

Čtvrté číslo roku 2015 má jako hlavní téma tajnou spolupráci. Fenomén udavačství, ať již z donucení, za úplatu či zcela dobrovolně, autoři rozebírají z obecných hledisek (např. studie Libora Bílka Zavazuji se dobrovolně… či Jana Kalouse Spis agenta) i na konkrétních případech. Petr Placák tak například v textu Kdo U Tygra zpíval rekonstruuje „práskačskou“ síť utkanou na stolní společnost jeho otce Bedřicha; Adam Zítek vypráví příběh konfidenta Gestapa a StB Břetislava Jeníčka; Mirek Vodrážka rozebírá případ herečky Jitky Frantové, nedávno vyznamenané prezidentem Zemanem, která v 60. letech aktivně a „nad plán“ podávala hlášení o činnosti a názorech svých kolegů z divadla. O tajných spolupracovnících pojednávají i rubriky Fórum, Objektivem nebo Galerie, řada odborníků se k danému tématu vyjadřuje také v naší Anketě. Poučné čtení a šťastný rok 2016 všem čtenářům přeje redakce Paměti a dějin.

Chcete si přečíst knihu?Paměť a dějiny č. 4/2015 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 4/2015 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY