Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu

Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu - Miroslav Vaněk, | Replicamaglie.com

...u - životopisná vyprávění autoři : Milan OTÁHAL, Miroslav VANĚK, / doporučil(a) : Mgr ... Sto studentských revolucí: studenti v období pádu ... ... . Vojtěch RIPKA ↑OTÁHAL, Milan; VANĚK, Miroslav. Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu ‒ životopisná vyprávění. [s.l.] : Lidové noviny. Životopisná interviews (GA AV ČR, 2005), Orální historie ve výzkumu soudobých dějin (GA AV ČR, 2004), Sto studentských revolucí. Studenti v období pádu komunismu v Československu (Grant Open Society Fund, 1999), Nedalo ... OTÁHAL, Milan : Sto studentských revolucí ... . Studenti v období pádu komunismu v Československu (Grant Open Society Fund, 1999), Nedalo se tady dýchat. Ekologie v českých zemích 1969-1989 (Grant Ministerstva životního prostředí, 1996). Sto studentských revolucí: studenti v období pádu komunismu - životopisná vyprávění ... LibraryThing. Sto studentských revolucí: studenti v období pádu komunismu - životopisná vyprávění ... Soubor sta rozhovorů se studenty aktivními v roce 1989 je doplněn cennou studií o normalizační každodennosti. 1995-1998: spolupracovník na grantovém projektu "Studenti v listopadu 1989", viz Milan Otáhal - Miroslav Vaněk: Sto studentských revolucí. Studenti v období pádu komunismu - životopisná vyprávění. Praha: NLN, 1999. Sto studentských revolucí - Studenti v období pádu komunismu: životopisná vyprávění - Vaněk Miroslav - Kniha přináší jedinečná svědectví stovky studentských aktérů listopadové revoluce 1989, jejichž prostřednictvím zachycuje život v časech tzv. norma Třídílná publikace Sto studentských evolucí. Vysokoškolští studenti roku 1989. Životopisná vyprávění v časosběrné perspektivě navazuje na projekt z konce devadesátých let Studenti v době pádu komunismu v Československu - biografické rozhovory. Stejně jako před dvaceti lety se věnuje studentským aktivistům z roku ... Když jsem si potom v listopadu 1999 četl výsledek jejich rozsáhlé práce s názvem "Sto studentských revolucí. Studenti v období pádu komunismu. Životopisná vyprávění." (NLN, 1999, 860 stran) nemohl jsem se i přes velký obdiv zbavit jednoho neodbytného pocitu. Sto studentských revolucí: studenti v období pádu komunismu - životopisná vyprávění. Prague: Lidové noviny, 1999. Prague: Lidové noviny, 1999. Google Scholar Miroslav Vaněk: Sto studentských revolucí - Studenti v období pádu komunismu: životopisná vyprávění 4 dny 801 Kč Třídílná publikace Sto studentských evolucí. Vysokoškolští studenti roku 1989. Životopisná vyprávění v časosběrné perspektivě navazuje na projekt z konce devadesátých let Studenti v době pádu komunismu v Československu - biografické rozhovory....

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Vaněk,
DIMENZE
8,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu.pdf

POPIS

Kniha přináší jedinečná svědectví stovky studentských aktérů listopadové revoluce 1989, jejichž prostřednictvím zachycuje život v časech tzv. normalizace a v okamžicích pádu režimu. Po historickém a metodickém úvodu do problematiky a interpretaci rozhovorů následuje 65 rozhovorů s vysokoškolskými studenty z Čech, Moravy a Slezska ze souboru pořízeného v letech 1996 až 1998. První vydání (1999) významně pomohlo k etablování orální historie v rámci tuzemského výzkumu soudobých dějin. Druhé, rozšířené vydání knihy obsahuje nově zařazenou studii o dějinách a paměti několika generací studentů a studentek z klíčových období českých moderních dějin a také ohlédnutí za ohlasem prvního vydání ve veřejném prostoru.

Chcete si přečíst knihu?Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Vaněk,. Číst Sto studentských revolucí: Studenti v období pádu komunismu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY