Strukturalismus v českém historickém myšlení

Strukturalismus v českém historickém myšlení - Veronika Středová | Replicamaglie.com

...2007; Strukturalismus v českém historickém myšlení 2016; Žánry autora Tituly autora Veronika Středová - Strukturalismus v českém historickém myšleníCesty českého historického myšlení ke strukturalismu, Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii Strukturalismus v českém historickém myšlení: Veronika Středová: 16 ... Veronika Středová | Databáze knih ... .1.2016 Eseje o české literatuře: Eseje o české literatuře: Sylvie Richterová: 16.1.2016 Fenomén hospodářské krize v českých zemích 19. až počátku 21. století: Fenomén hospodářské krize v českých zemích 19. až počátku 21. století Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Mezi realitou, propagandou a mýty: Československá exilová média v západní Evropě v letech 1968-1989 11.10.2017 Strukturalismus v česk ... Historické vědy - Česko | Knihy.ABZ.cz ... .1.2016 Fenomén hospodářské krize v českých zemích 19. až počátku 21. století: Fenomén hospodářské krize v českých zemích 19. až počátku 21. století Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Mezi realitou, propagandou a mýty: Československá exilová média v západní Evropě v letech 1968-1989 11.10.2017 Strukturalismus v českém historickém myšlení Veronika Středová pdf ulozto Stručné dějiny kacířství G.R. Evans kniha online Stručný psychologický slovník Pavel Hartl kniha online Z e l e n k o v á , Anna: ... Veronika S t ř e d o v á : Strukturalismus v českém historickém myšlení; Cesty českého historického myšlení ke strukturalismu (J. Dvořák)..... 447 Dušan K o v á č (ed.): Dejiny Slovenskej akadémie vied (T. Pánek ... CESTY ČESKÉHO HISTORICKÉHO MYŠLENÍ KE STRUKTURALISMU. Vyšlo 12. 1. 2016. ISBN 978-80-88030-08-9. Autor - Středová Veronika. Cena - 229 Kč . více informací ... STRUKTURALISMUS V ČESKÉM HISTORICKÉM MYŠLENÍ ... Burešová J. Veronika Středová: Strukturalismus v českém historickém myšlení. FF Univerzita Hradec Králové 2015. FF Univerzita Hradec Králové 2015. 2015....

INFORMACE

AUTOR
Veronika Středová
DIMENZE
6,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Strukturalismus v českém historickém myšlení.pdf

POPIS

Kniha představuje české historické myšlení ovlivněné strukturalismem, a to nejen v kontextu historické vědy. Autorka se zabývá výraznými osobnostmi českého meziválečného vědeckého kontextu a představuje, místy s přesahem do druhé poloviny 20. století, jejich osobité přístupy k výkladu historické skutečnosti, jež nesou stopy strukturalismu, a to od nesmělých názvuků až po zřetelně strukturalistické koncepce, v nichž je jakýkoli historický fakt chápán jako složitý strukturovaný celek, jehož jednotlivé části jsou provázány vzájemnými vztahy, vazbami a funkcemi. Ukazuje, že tento přístup umožňoval nejen historikům odkrývat jinak snadno opomenutelné souvislosti a významy historického dění a ačkoli se nikdy nestal dominantní výkladovou linií české historické vědy, vždy sehrával roli cenné a pozoruhodné inspirace, zejména ve studiu nepolitických dějin.

Chcete si přečíst knihu?Strukturalismus v českém historickém myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Veronika Středová. Číst Strukturalismus v českém historickém myšlení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY