Archeologie vědění

Archeologie vědění - Michel Foucault | Replicamaglie.com

... 318 s. ISBN 80-239-0124-9 V knize se Foucault pokouší objasnit metodologická východiska svých tří předcházejících historických studií ... Karlova Univerzita V Praze ... . Kriticky reviduje užívané postupy, snaží se přesně a důsledně {tab Program} program pdf . Tento rok uběhne padesát let od vydání jediného ryze teoretického spisu Michela Foucaulta (1926-1984) - Archeologie vědění, kterým se uzavírá (přinejmenším podle tradičních interpretací) první období myšlenkové dráhy tohoto francouzského myslitele.Rozhodně však nelze tvrdit, že by Foucault archeologickou metodu opouštěl. gickými pracemi Archeologie vědění [Foucault 2002] a Řád dis ... Diskurzivní analýza - Wikipedie ... .Rozhodně však nelze tvrdit, že by Foucault archeologickou metodu opouštěl. gickými pracemi Archeologie vědění [Foucault 2002] a Řád diskurzu [Foucault 1994], je. rozdíl mezi „archeologickou" analýzou a pozdější analýzou „genealogickou" a sám. Kniha na prodej: Foucault, Michel: Archeologie vědění, 2002. Cena 777 Kč. Antikvariát 11 O čem je kniha Archeologie vědění? V knize se Foucault pokouší objasnit metodologická východiska svých tří předcházejících historických studií. Kriticky reviduje užívané postupy, snaží se přesně a důsledně definovat základní pojmy (diskurs, výpověď), vymezuje se vůči tradičním disciplínám, jako je historie ... zkoumáním epistémé lze podle Foucaulta nazvát archeologie vědění (Kraus 2008: 116). Foucault archeologii vědění dále rozšiřuje o koncept genealogie vědění, jejímž předmětem studia je vztah mezi věděním a mocí. „Moc potřebuje vědění, které ji autentizuje, a současně vědění Governmentality - Neoliberalism - Education: the Risk Perspective. This paper understands the basic elements of neoliberalism in education and governmentality to be the technologies for the neoliberal government of education. ÁSANA JAKO ARCHEOLOGIE VĚDĚNÍ. Jistě jste to zažili na vlastní kůži (eventuálně sval, kloub nebo dokonce žlázu s vnitřní sekrecí) - v průběhu praxe té či oné jógové pozice, se dostavila emoce. Možná celý roj emocí, které jste v dané chvíli nestačili pojmenovat, ani pojmout. Ásana se bez varování rozšířila ......

INFORMACE

AUTOR
Michel Foucault
DIMENZE
8,64 MB
NÁZEV SOUBORU
Archeologie vědění.pdf

POPIS

V knize se Foucault pokouší objasnit metodologická východiska svých tří předcházejících historických studií. Kriticky reviduje užívané postupy, snaží se přesně a důsledně definovat základní pojmy (diskurs, výpověď), vymezuje se vůči tradičním disciplínám, jako je historie idejí či anglosaská analytická filosofie jazyka, a do svého repertoáru zavádí nové pojmy: diskursivní formace či nediskursivní praxe.

Chcete si přečíst knihu?Archeologie vědění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michel Foucault. Číst Archeologie vědění Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY