Odvážný mladý muž na létající hrazdě

Odvážný mladý muž na létající hrazdě - William Saroyan | Replicamaglie.com

...ěka. Miluji život a před smrtí jsem pokorný ... Saroyan - Odvážný mladý muž na létající hrazdě (1995) ... . Jsem proti prostřednosti. Tyto otázky si klade hlavní hrdina titulní povídky „Odvážný mladý muž na létající hrazdě", mladík, který se podobá Williamu Saroyanovi, a udává tón celé sbírce: „Jsem vypravěč a mám jen jediný příběh - člověka. Miluji život a před smrtí jsem pokorný. Jsem proti prostřednosti. Tyto otázky si klade hlavní hrdina titulní povídky Odvážný mladý muž na létající hrazdě, mladík, který se podobá Williamu Saroyanovi, a udává tón celé sbírce: Jsem vypravěč a mám jen jediný příběh člověka. Miluji život a před smrtí jsem pokorný. Od ... Odvážný mladý muž na létající hrazdě - luxor.cz ... . Miluji život a před smrtí jsem pokorný. Odvážný mladý muž na létající hrazdě Autor: Saroyan, William Nakladatel: Argo EAN: 9788025715963 ISBN: 978-80-257-1596-3 Originál: The Daring Young Man on the Flying Trapeze Překlad: Urbánek, Zdeněk Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, česky Rozměry: 14 × 19 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) Kniha Odvážný mladý muž na létající hrazdě Přidat komentář. vendy246. 21.11.2019. Pět hvězdiček za upřímnost, pravdu a lásku k životu. ... This feature is not available right now. Please try again later. ... 50+ videos Play all Mix - vypsaná fiXa Odvážný mladý muž YouTube; Vypsana Fixa - Dezolat (Video) - Duration: 2:54 ... Kritiky zaujal předevš...

INFORMACE

AUTOR
William Saroyan
DIMENZE
10,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Odvážný mladý muž na létající hrazdě.pdf

POPIS

Jak jsme se ocitli na tomto světě? Je možné se uživit jen psaním? Jak žít smysluplně a nezpronevěřit se vlastní duši? Tyto otázky si klade hlavní hrdina titulní povídky „Odvážný mladý muž na létající hrazdě“, mladík, který se podobá Williamu Saroyanovi, a udává tón celé sbírce: „Jsem vypravěč a mám jen jediný příběh – člověka. Miluji život a před smrtí jsem pokorný. Jsem proti prostřednosti. Je-li někdo poctivý idiot, mohu ho milovat, nemohu však milovat nepoctivého génia. Co živ jsem se smál pravidlům a posmíval se tradicím, stylům i manýrám. Jak je možno dávat pravidla tak nádhernému vynálezu, jako je člověk?“ William Saroyan se narodil roku 1908 v kalifornském Fresnu v rodině arménského původu. Když mu byly tři roky, zemřel mu otec a William byl i se sourozenci umístěn do sirotčince. Později se rodina v čele s matkou znovu spojila a dospívající William začal brzy pracovat. Když doma narazil na několik otcových povídek, rozhodl se, že se stane spisovatelem. Kritiky zaujal především humanistickou povídkou „Odvážný mladý muž na létající hrazdě“, posléze se na literární scéně etabloval emotivními knihami Lidská komedie, Tracyho tygr, Tati, tobě přeskočilo, Mami, mám tě ráda či dramatem Čas tvého života. William Saroyan zemřel v roce 1981. Jedna polovina jeho popela byla pohřbena v Kalifornii, druhá na jerevanském Komitasově panteonu, spolu s Aramem Chačaturjanem a jinými slavnými arménskými rodáky. Sbírka povídek „Odvážný mladý muž na létající hrazdě“ je meditací přemýšlivého mladíka, muže i starce, meditací nad lidským údělem, civilizací, spiritualitou a smyslem spisovatelského umění." Sbírka povídek „Odvážný mladý muž na létající hrazdě“ je meditací přemýšlivého mladíka, muže i starce, meditací nad lidským údělem, civilizací, spiritualitou a smyslem spisovatelského umění.

Chcete si přečíst knihu?Odvážný mladý muž na létající hrazdě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor William Saroyan. Číst Odvážný mladý muž na létající hrazdě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY