Základy kulturní antropologie

Základy kulturní antropologie - Martin Soukup | Replicamaglie.com

...ogie je společenská věda, která se zabývá lidskými kulturami, jejich vznikem a vývojem, srovnáváním různých kultur a významem kultury pro člověka ... Základy kulturní antropologie - Martin Soukup ... .Na rozdíl od sociologie však vychází od jednotlivce a klade důraz na to, jak lidé svým kulturám a společnostem sami rozumějí. Proto se zajímá také o historii a místní tradice. D ě jiny sociální a kulturní antropologie, Acta Universitatis Carolinae Philoso- phica et historica monographia CXLV-1993, Praha: Karolinum, 1994, s. 176. 1. Úvod Kulturní (sociokulturní) antropologie je zde představena jako integrální věda o člověku, společnosti a kultuře. Kniha je určena zejmé ... Základy kulturní antropologie - Martin Soukup | KOSMAS.cz ... ... . 176. 1. Úvod Kulturní (sociokulturní) antropologie je zde představena jako integrální věda o člověku, společnosti a kultuře. Kniha je určena zejména studentům antropologie, kulturologie, sociologie a dalších společenských věd. Základy kulturní antropologie Subject: 323536143 Created Date: 2/23/2010 7:57:23 AM ... Formativní základy biologické (fyzické) antropologie a anatomie jsou obsaženy v pracích antických lékařů a přírodovědců, zejména Hippokrata z Kóu (kolem 460-kolem 375 př. n. l.),Hérofila (335-280 př. n. l.) a Galéna z Pergamu (asi 129-199), jejichž dílo až Antropologie (z řeckého ανθρωπος anthrópos...

INFORMACE

AUTOR
Martin Soukup
DIMENZE
10,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Základy kulturní antropologie.pdf

POPIS

Kniha Martina Soukupa Základy kulturní antropologie představuje první původní českou práci věnovanou anglosaské kulturní antropologii z hlediska výkladu jejího předmětu a systematiky. Zvláštní pozornost je věnována analýze základních antropologických subdisciplín, klíčových tematických okruhů, kategorií a pojmů. Kniha je určena zejména studentům antropologie, kulturologie, sociologie, etnologie, psychologie a archeologie a všem dalším zájemcům, kteří se chtějí seznámit se základy sociokulturní antropologie jako integrální vědy o člověku, společnosti a kultuře.

Chcete si přečíst knihu?Základy kulturní antropologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Soukup. Číst Základy kulturní antropologie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY