Generál Karel Lukas: Životní příběh severomoravského rodáka

Generál Karel Lukas: Životní příběh severomoravského rodáka - Jiří Friedl | Replicamaglie.com

...íběh severomoravského rodáka / Autor Friedl, Jiří, 1976-Vydáno 2016 ... Výrobca: Veduta - PRESS.SK ... ... příběh vnučky Amona Götha, nacistického "řezníka" ze Schindlerova seznamu / ... Karel, 1930- 3 Serinek, Josef, 1900-1974 2 Cílek, Roman, 1937- 2 Motl, Stanislav, 1952 ... Generál Karel Lukas. Životní příběh severomoravského rodáka. Karel Lukas - rodák ze severomoravského Brníčka - bojoval za svobodu vlasti jako legionář a v letech 1939-1945 jako příslušník československé zahraniční armády. Významným způsobem se podílel na přípravách obrany Československa ... Jiří Friedl: Generál Karel Lukas - knihovnaspk.cz ... . Významným způsobem se podílel na přípravách obrany Československa ve třicátých ... Generál Karel Lukas - Životní příběh severomoravského rodáka Veduta 11,90 ... Generál Karel Lukas Životní příběh severomoravského rodáka Jiří Friedl / Pavel Ševčík - VEDUTA (2016) Skladem Expedujeme do 1 pracovního dne. 236 Kč. běžná cena: 295 Kč ... 3.Divadlo, film, tanec. FELLOWES, Jessica. Panství Downton : příběh lásky a rivality. V Praze : Slovart, 2015. 303 stran . ISBN 978-80-7529-048-9. Generál Karel Lukas: Životní příběh severomoravského rodáka Kniha - autor Jiří Friedl, 224 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá -24% 295,- 14) Jiří Friedl: Generál Karel Lukas. Životní příběh severomoravského rodáka. Nakladatelství Pavel Ševčík - Veduta, 2. doplněné a opravené vydání, Štíty 2016, 224 s., ISBN 978-80-86438-60-3. Historie a vojenství, 1/2017, s. 145. 15) Lefkovits, Ivan (ed.): Žiji se svou minulostí, vzpomínky těch, kdo přežili holocaust. Generál Karel Lukas. Životní příběh severomoravského rodáka. [General Karel Lukas. The Story of a Native from Northern Moravia.] Štíty: Nakladatelství Pavel Ševčík - Veduta, 2016. 222 s. ISBN 978-80-86438-60-3 Institucionální podpora: RVO:67985963 OBSAH STUDIE A ČLÁNKY P u m p r , Pavel: Původ, profesní struktura a kariéry patronátního kléru severomoravských a slezských lichtenštejnských panství ve druhé polovině 18. století / Generál Karel Lukas 2016, J. Friedl. Životní příběh severomoravského rodáka. Ze severní Moravy pocházelo mnoho zajímavých osobností, které se zapsaly do naší moderní historie. Zvláštní skupinu tvoří vojáci - účastníci prvního i druhého odboje. Patřil mez......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Friedl
DIMENZE
10,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Generál Karel Lukas: Životní příběh severomoravského rodáka.pdf

POPIS

Ze severní Moravy pocházelo mnoho zajímavých osobností, které se zapsaly do naší moderní historie. Zvláštní skupinu tvoří vojáci – účastníci prvního i druhého odboje. Patřil mezi ně i rodák z Brníčka Karel Lukas, jehož osudy zůstávají poněkud zapomenuty. Jeho vojenská kariéra mu dala přitom prožít neobyčejné události a setkat se zajímavými lidmi. Zůstával přitom vždy českým vlastencem a severomoravským patriotem. Za svobodu vlasti bojoval jako legionář a v letech 1939–1945 jako příslušník československé zahraniční armády. Významným způsobem se podílel na přípravách obrany Československa ve třicátých letech, pomáhal budovat československé vojsko ve Francii a Velké Británii a jako pozorovatel u britských vojsk zažil za druhé světové války bitvu u El Alameinu a boje v Itálii. Putování jeho životem je pro čtenáře zároveň jedinečnou příležitostí nahlédnout do dosud málo známých či dokonce neznámých kapitol našich moderních dějin a uvědomit s jakou nezištností dokázali naši předkové bojovat za svobodu a demokracii. Karel Lukas své znalosti a schopnosti dal plně do služeb Československa, v jehož budoucnost věřil. Tento milovník umění a člověk s kontakty v nejvyšších patrech anglické aristokracie jistě netušil, když se v roce 1947 vracel domů po několikaletém působení jako vojenský přidělenec v USA a Kanadě, jak smutný osud ho brzy potká. Pro komunisty, kteří Československo definitivně ovládli v únoru 1948, se stal nepohodlným člověkem. Způsob a okolnosti jeho tragické smrti v roce 1949 by přitom měly být dodnes výstražným mementem dokládajícím zrůdnost komunistického režimu.

Chcete si přečíst knihu?Generál Karel Lukas: Životní příběh severomoravského rodáka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Friedl. Číst Generál Karel Lukas: Životní příběh severomoravského rodáka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY