Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě

Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě - Marcela Lippertová-Grünerová | Replicamaglie.com

...eří se z iktu plně zotaví.(8) Většina pacientů s CMP vyžaduje rehabilitační péči ... Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě - Marcela ... ... . Testováním soběstačnosti a míry funkční nezávislosti se zabývala řada autorů. Potvrdili jsme fakt, že celková léčba a především intenzivní rehabilitace vede u pacientů po cévní mozkové příhodě v akutní péči ke zlepšení stavu, a tím i ke zvýšení míry funkční nezávislosti. Také ve studii Pazdírka a kol. Hledáte Rehabilitace po náhlé cévní mozkové přího ... Nové trendy v rehabilitaci po cévní mozkové příhodě ... ... . Také ve studii Pazdírka a kol. Hledáte Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě od Marcela Lippertová-Grünerová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Používateľské hodnotenie a recenzie na Kniha Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě. Odkazy na odborné recenzie. Kompletné informácie k výberu. Podobné jednotky. Rehabilitace po cévní mozkové příhodě : včetně nácviku soběstačnosti : průvodce nejen pro rehabilitační pracovníky / Vydáno: (2004) Rehabilitace nemocných po mozkové cévní příhodě v domácím prostředí : stručné pokyny / Hlavní autor: Hampl, Josef Vydáno: (1979) Klíčová slova: ischemická cévní mozková příhoda, rehabilitace po cévní mozkové příhodě, levostranná hemiparéza. Abstract CASE STUDY OF THE PHYSIOTHERAPY TREATMENT OF A PATIENT AFTER STROKE WITH LEFT HEMIPARESIS Aims: The aim of this thesis was to gain theoretical knowledge about Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě. Marcela Lippertová-Grünerová. Následky cévní mozkové příhody jsou velmi různorodé a vyžadují intenzivní neurologickou rehabilitaci, která by měla začít již během akutní fáze onemocnění. Bakalářská práce s názvem "Ucelená rehabilitace osob po cévní mozkové příhodě" je prací teoreticko - výzkumnou. Teoretická část je zaměřena na souhrn poznatků z oblasti ucelené rehabilitace, která pojednává o léčebné, sociální, pracovní i pedagogické rehabilitaci u osob cílové skupiny pacientů/klientů po cévní mozkové příhodě. Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě 350,-294,-Není dostupné Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě Následky cévní mozkové příhody jsou velmi různorodé a vyžadují intenzivní neurologickou rehabilitaci, která by měla začít již během akutní fáze onemocnění. Následky cévní mozkové příhody jsou velmi různorodé a vyžadují intenzivní neurologickou rehabilitaci, která by měla začít již během akutní fáze onemocnění. Pokud to stav pacienta dovolí, zahajujeme co nejdříve intenzivní rehabilitaci nejprve s cílem profylaxe a následně se zaměřujeme na co nejrychlejší dosažení samostatnosti a mobility....

INFORMACE

AUTOR
Marcela Lippertová-Grünerová
DIMENZE
7,21 MB
NÁZEV SOUBORU
Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě.pdf

POPIS

Následky cévní mozkové příhody jsou velmi různorodé a vyžadují intenzivní neurologickou rehabilitaci, která by měla začít již během akutní fáze onemocnění. Pokud to stav pacienta dovolí, zahajujeme co nejdříve intenzivní rehabilitaci nejprve s cílem profylaxe a následně se zaměřujeme na co nejrychlejší dosažení samostatnosti a mobility. Po propuštění pacienta z akutní hospitalizace pokračuje rehabilitace stacionární nebo ambulantní formou. Důležité je, aby byla prováděna intenzivně a kontinuálně. Doba hospitalizace závisí na průběhu a rozsahu onemocnění, fáze stacionární rehabilitace trvá v průměru tři měsíce, následně je často nutné pokračovat v terapii ambulantně. Na první pohled nejvíce viditelná jsou tělesná omezení nejčastěji ve formě hemiparézy, dále poruchy senzitivity, polykání a řeči. Vedle těchto „viditelných“ deficitů s sebou náhlá mozková příhoda přináší také množství různých symptomů, které nejsou na první pohled diagnostikovatelné. Jsou to tzv. poruchy neuropsychologické, týkající se zejména procesu myšlení a jednání. K častým a obávaným následkům cévní mozkové příhody patří také psychické poruchy jako deprese, poruchy psychomotorického tempa a afektu, jelikož mohou rehabilitační proces značně negativně ovlivnit.

Chcete si přečíst knihu?Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marcela Lippertová-Grünerová. Číst Rehabilitace po náhlé cévní mozkové příhodě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY