Smysl relativity

Smysl relativity - Albert Einstein | Replicamaglie.com

...hat year. Koncem roku 2015 uplyne 100 let od chvíle, kdy Albert Einstein publikoval své rovnice gravitačního pole a položil tak základ obecné teorii relativity, kterou podrobněji vyložil v následujícím roce a která se dodnes pokládá za nejuspokojivější teorii makrosvěta a vesmíru ... Editions of The Meaning of Relativity by Albert Einstein ... . Jakýmsi Einsteinovým odkazem je především dílo The Meaning of Relativity, které poprvé vydala ... Koncem roku 2015 uplyne 100 let od chvíle, kdy Albert Einstein publikoval své rovnice gravitačního pole a položil tak základ obecné teorii relativity, kterou podrobněji vyložil v následujícím roce a která se dodnes pokládá za nejuspokojivější teorii makrosvěta a vesmíru. Jak ... Amazon.com: The Einstein Theory of Relativity eBook ... ... ... Koncem roku 2015 uplyne 100 let od chvíle, kdy Albert Einstein publikoval své rovnice gravitačního pole a položil tak základ obecné teorii relativity, kterou podrobněji vyložil v následujícím roce a která se dodnes pokládá za nejuspokojivější teorii makrosvěta a vesmíru. Jakýmsi Einsteinovým odkazem je především dílo The Meaning of Relativity, které poprvé vydala ... Smysl relativity Prodej skončil. 5,0 Hodnotil 1 uživatel 5 1x. 4 0x. 3 0x. 2 0x. 1 0x. 20+ zákazníků již zakoupilo. 100 % zákazníků doporučuje. Zásadní dílo slavného fyzika poprvé v češtině ... Smysl relativity Albert Einstein Nakladatel: Vyšehrad 2016 Všechny informace o produktu Kniha Smysl relativity - Albert Einstein, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Smysl relativity - Albert Einstein. sMYsl relAtiVitY. Vyšehrad. Albert. einstein. sMYsl . relAtiVitY. Tato kniha vydaná původně roku 1922 podává text Stafford Little . Lectures, které dr. einstein přednesl roku 1921 na Princetonské univerzitě. Pro třetí vydání dr. einstein připojil dodatek diskutující jisté pokroky . v teorii relativity od roku 1921. Einstein's Theory of Special Relativity - localized behavior of objects in inertial frames of reference, generally only relevant at speeds very near the speed of light; Lorentz Transformations - the transformation equations used to calculate the coordinate changes under special relativity; Einstein's Theory of General Relati...

INFORMACE

AUTOR
Albert Einstein
DIMENZE
6,30 MB
NÁZEV SOUBORU
Smysl relativity.pdf

POPIS

Zásadní dílo slavného fyzika poprvé v češtině. Koncem roku 2015 uplyne 100 let od chvíle, kdy Albert Einstein publikoval své rovnice gravitačního pole a položil tak základ obecné teorii relativity, kterou podrobněji vyložil v následujícím roce a která se dodnes pokládá za nejuspokojivější teorii makrosvěta a vesmíru. Jakýmsi Einsteinovým odkazem je především dílo The Meaning of Relativity, které poprvé vydala Princetonská univerzita roku 1921 a jež nyní prvně vychází také česky. Jde o zpracování čtyř přednášek, které Einstein v Princetonu proslovil a jež v dalších vydáních rozšiřoval o nové poznatky – v roce 1945 to byl text O kosmologickém problému, v roce 1953 Zobecnění teorie gravitace a v roce 1955 Relativistická teorie nesymetrického pole, což je poslední Einsteinova práce publikovaná ještě za jeho života.<br V základním textu a v kosmologickém dodatku Einstein vykládá klíčové myšlenky a výsledky svých teorií. Používá přitom matematiky v poněkud náročnější podobě než ve dříve zmíněných svých knihách, dá se říci, že jde o ucelený výklad teorie relativity v podobě, jak ji chápal sám Einstein. Zbývající dodatky ukazují, co bylo hlavním Einsteinovým zájmem po zbytek života. Kniha jako celek umožňuje nahlédnout do Einsteinovy filozofie a pochopit důvody, proč se odchýlil od hlavního proudu fyziky.

Chcete si přečíst knihu?Smysl relativity ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Albert Einstein. Číst Smysl relativity Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY