Staročeská kronika Martimiani

Staročeská kronika Martimiani - Vlastimil Brom (ed.), | Replicamaglie.com

...Šimek, Štěpán Nakladatel: Scriptorium Ústav pro jazyk český AV ČR EAN: 9788088013778 ISBN: 978-80-88013-77-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 464 stran, česky Rozměry: 17 × 24 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Knihy Štěpán Šimek | Dobré Knihy.cz ... . vydání) Staročeská kronika Martimiani. Kolektiv. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Produkt je vyprodaný. Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14.-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od ... Staročeská kronika Martimiani - Štěpán Šimek Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, kt ... Kniha Staročeská kronika Martimiani - Michal Dragoun ... ... .-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od ... Staročeská kronika Martimiani - Štěpán Šimek Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14.-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od stvoření světa přes nejstarší židovské d > více Kupte knihu Staročeská kronika Martimiani od Michal Dragoun, Vlastimil Brom, Jan Hrdina, Štěpán Šimek na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Praha: Staročeská kronika Martimiani (Scriptorium) Anotace: SCRIPTORIUM, spolek pro nekomerční vydávání odborné literatury vydalo ve spolupráci s Ústavem pro jazyk český Akademie věd ČR první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14. a 15. století nebo v první třetině století ... Staročeská kronika Martimiani. Štěpán Šimek (ed.) - Vlastimil Brom - Michal Dragoun - Jan Hrdina Nakladatelství Scriptorium, Praha 2019 . Staročeská kronika Martimiani. Štěpán Šimek. Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14.-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od stvoření světa přes nejstarší židovské dějiny, trojskou válku a život Alexandra Makedonského až k ... Staročeská kronika Martimiani - Michal Dragoun, Vlastimil Brom, Jan Hrdina, Štěpán Šimek . Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14....

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Brom (ed.),
DIMENZE
10,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Staročeská kronika Martimiani.pdf

POPIS

Publikace přináší první edici staročeské světové kroniky zvané Martimiani, která vznikla na přelomu 14.-15. století či v první třetině 15. st. Popisuje děje od stvoření světa přes nejstarší židovské dějiny, trojskou válku a život Alexandra Makedonského až k založení Říma a následně uvádí životopisy římských císařů po Karla IV. a papežů po Jana XXI. O její značné dobové oblibě svědčí i fakt, že se v roce 1488 stala jedním z prvních českých tisků. V poznámkách k edici jsou zachyceny varianty ze všech dochovaných rukopisů. Edici doprovázejí studie interpretující tuto památku z historického, kodikologického a jazykovědného hlediska.

Chcete si přečíst knihu?Staročeská kronika Martimiani ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Brom (ed.),. Číst Staročeská kronika Martimiani Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY