Dolní Věstonice - Pavlov

Dolní Věstonice - Pavlov - Jiří A. Svoboda | Replicamaglie.com

...imed by the prehistoric settlements at Dolní Věstonice and Pavlov, which were inhabited by humans more than 25,000 years ago ... Prehistoric settlement near Dolní Věstonice and Pavlov ... . Download guides and brochure. Na severozápadním úbočí Pavlovských vrchů se nachází světově proslulý komplex sídlišť lovců mamutů z doby před 25-30 000 lety. Zde Dr. Karel Absolon v roce 1925 nalezl jednu z nejslavnějších ženských plastik, Věstonickou Venuši. Expozice "Věk lovců a mamutů", umístěná v 1. patře barokní budovy bývalé radnice, je věnována archeologickému n ... Archeopark Pavlov ... . Expozice "Věk lovců a mamutů", umístěná v 1. patře barokní budovy bývalé radnice, je věnována archeologickému nalezišti ze ... otevřené sklepy věstonice 13.6. 2020 AKCE SE KONÁ - COVID-19: Důležité informace !!!AKTUÁLNĚ!!! Dne 7.5.2020 jsme rozhodli, že akce se konat bude, tak aby jste nepřišli o to, co zde máte rádi za daných pravidel!!! Rodinný penzion a restaurace Hájovna se nachází uprostřed malebné krajiny pálavských vrchů ve známé vinařské obci Dolní Věstonice obklopené vinicemi a vinnými sklepy. Přilehlé Novomlýnské nádrže jsou vyhledáváným centrem rybaření, vodních sportů a odpočinku. Otevírací doba 2020. pátek 12:00 - 22:00 Obec Dolní Věstonice (německy Unter Wisternitz) se nalézá severně od Pavlovských vrchů (Pálavy) asi 10 km na sever od Mikulova na jižním břehu Novomlýnských nádrží.Žije zde 310 obyvatel. Téměř celou východní část obce tvoří Sklepní ulice s původními i nově vybudovanými vinnými sklepy. Vinařství má v obci tisíciletou tradici. Its name is derived from Pavlov, a village on a slope of the Pavlov Hills, next to Dolní Věstonice in southern Moravia. Another important Pavlovian site is Předmostí, now a part of the town of Přerov. Middle European Gravettian era Pavlovian and the later Middle European era Willendorf Kostěnkien have a lot of in common. Dolní Věstonice leží na úpatí Pavlovských vrchů, na břehu Novomlýnských nádrží, v blízkosti chráněné krajinné oblasti Pálava. Dolní Věstonice jsou rekreační oblastí a oblíbeným místem pro turistiku a cykloturistiku. Novomlýnská nádrž láká rybáře ke sportovnímu rybaření. > Archeostezka Pavlov - Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic "> + Přidat foto. Zobrazit mapu. Byl jsem zde. Aktivitu navštívilo 32 lidí Archeostezka Pavlov - Naučná stezka z archeoparku v Pavlově do Dolních Věstonic ... Dolní Věstonice Archeologická expozice 691 29 Dolní Věstonice GPS: 48,888193 16,643861 ....

INFORMACE

AUTOR
Jiří A. Svoboda
DIMENZE
12,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Dolní Věstonice - Pavlov.pdf

POPIS

Publikace navazuje na předchozí autorovy knihy o evoluci člověka a počátcích umění. Předmětem zkoumání je tentokrát každodenní život našich předků, příkladem naše nejslavnější paleoantropologická a paleolitická lokalita (či soubor lokalit) v okolí Dolních Věstonic v období před 30 tisíci lety, kdy moravský koridor plnil úlohu evropské komunikační osy. Jako materiál slouží empirické údaje získané dlouhodobým výzkumem archeologického terénu i analytická data z laboratoří. Hypotézy autor testuje rovněž pomocí analogií, což jsou autentická pozorování současné přírody i lidských společností, které v jejím rámci žijí. Jde tedy o pokus rekonstruovat přírodní a kulturní systém, exoticky vzdálený, a přece logicky propojený, funkční a uchopitelný.

Chcete si přečíst knihu?Dolní Věstonice - Pavlov ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří A. Svoboda. Číst Dolní Věstonice - Pavlov Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY