O sobě samém jako o jiném

O sobě samém jako o jiném - Paul Ricoeur | Replicamaglie.com

...ci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27 ... Paul Ricoeur | životopis, informace o spisovateli | ČBDB.cz ... . 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... O sobě samém jako o jiném Autor: Ricoeur, Paul Nakladatel: Oikoymenh EAN: 9788072984381 ISBN: 978-80-7298-438-1 Originál: Soi-meme comme un autre Překlad: Lyčka, Milan Popis: 1× kniha, brožovaná, 408 stran, česky Rozměry: 14 × 21,2 cm Rok vydání: 2016 (1. vydání) O sobě samém jako o jiném Pau ... O sobě samém jako o jiném - Ricoeur Paul - Knihkupectví Ládví ... . vydání) O sobě samém jako o jiném Paul Ricoeur. Autor se v deseti studiích zabývá problematikou totožnosti. Studie propojuje trojí záměr: 1. Vyhnout se problematičnosti filosofií, které se zabývají subjektem v první osobě (já ve smyslu ego cogito), a spíše sledovat linii vyjádřenou zvratným se, která vede k různým kladením ... Kniha O sobě samém jako o jiném je v. Knihotéce: 2x: Chystám se číst: 7x: Chci si koupit: 1x: Nápověda - Podmínky užit ... O sobě samém jako o jiném. Paul Ricoeur. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( měkká vazba ) Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách Doručení Doručení domů není možné ... O sobě samém jako o jiném Ricoeur Paul. Autor se v deseti studiích zabývá problematikou totožnosti. Studie propojuje trojí záměr: 1. Vyhnout se problematičnosti filosofií, které se zabývají subjektem v první osobě...

INFORMACE

AUTOR
Paul Ricoeur
DIMENZE
5,80 MB
NÁZEV SOUBORU
O sobě samém jako o jiném.pdf

POPIS

Autor se v deseti studiích zabývá problematikou totožnosti. Studie propojuje trojí záměr: 1. Vyhnout se problematičnosti filosofií, které se zabývají subjektem v první osobě (já ve smyslu ego cogito), a spíše sledovat linii vyjádřenou zvratným se, která vede k různým kladením otázek po kdo: např. kdo je mluvčím nějaké rozpravy, kdo je aktérem či cílem nějaké činnosti apod. 2. Rozlišovat (věcnou) totožnost ve smyslu neměnnosti v čase (totožnost-idem, stejnost) a (osobní) totožnost ve smyslu dodržování slibu (totožnost-ipse, „ipseita“). 3. Obnovit dialektiku sebe a jiného, přejít od pouhého srovnávacího „jako“ (sám jako jiný) k niternějšímu spojení sama sebe a jiného: sám jakožto jiný.

Chcete si přečíst knihu?O sobě samém jako o jiném ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Ricoeur. Číst O sobě samém jako o jiném Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY