Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů

Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů - Jan Sokol | Replicamaglie.com

... 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny ... PDF Slovník filosofických pojmů - Jozef Miko ... . ... > Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů; Listování. Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Jan Sokol. Základní příručka filosofických témat pro každého. Kniha má svůj základ v přednáškách o úvodu do filosofie, které autor pronesl na Pedagogické fakultě a Filosofické fakultě UK ... SOKOL, Jan. Malá filosofie člověka ; a Slovník filosofickýc ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů - Jan ... ... ... SOKOL, Jan. Malá filosofie člověka ; a Slovník filosofických pojmů.Edited by Jan Sokol. Třetí rozšířené vydán. Praha: Vyšehrad, 1998. 389 stran. ISBN ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů / Hlavní autor: Sokol, Jan, 1936- Vydáno: (1998) Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů / Hlavní autor: Sokol, Jan, 1936- Vydáno: (2004) Elektronická kniha: Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Autor: Jan Sokol - Kniha má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické a Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Elektronická kniha: Malá filosofie člověka / Slovník filosofických pojmů Autor: Jan Sokol Kniha má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické fakultě a Filosofické fakultě UK. MALÁ FILOSOFIE ČLOVĚKA 13 1. Filosofie: mezi vědou, uměním a mýtem 15 2. Jak vidíme a slyšíme. . . ... SLOVNÍK FILOSOFICKÝCH POJMŮ ... 239 Doporučená literatura ..... 357 . Title: Malá filosofie člověka Subject: 323506781 Created Date: 11/22/2010 3:08:03 PM ... citace z: SOKOL, Jan. Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů. 3. rozšíř. vyd. Praha: Vyšehrad, 1998, 389 s. ISBN 80-702-1253-5. 15: Proč člověk zabíjí volné chvíle? (…) protože z nich má strach. Taková živá, nezabitá, prázdná volná chvíle totiž není jen tak. Člověk se najednou octne úplně sám se ... Hledáte Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů od Jan Sokol? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ... Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů. Jan Sokol. Základní příručka filosofických témat pro každého. Kniha má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické a Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Jejich osnovu představil ve ... Malá filosofie člo...

INFORMACE

AUTOR
Jan Sokol
DIMENZE
11,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů.pdf

POPIS

Kniha má svůj základ v přednáškách, které autor pronesl na Pedagogické a Filosofické fakultě Karlovy univerzity. Jejich osnovu představil ve skriptech určených studentům všech humanitních oborů. V rozšířené knižní podobě (první vydání 1994) připojil další, dosud nepublikované texty, které postupně přepracovával a doplňoval. Autorovým cílem je otevřít problematiku filosofického myšlení širokému okruhu zájemců. „Na rozdíl od filosofie vědy nebo filosofie jazyka se zde výklad soustřeďuje a pořádá kolem člověka jako tělesného bytí na světě, jako dějinné bytosti, jako společenské a mravní osoby.“ Text je doplněn výkladovým slovníkem, obsahujícím přes tisíc stručných hesel z oblasti filosofie a jiných humanitních oborů.s Prof. Jan Sokol, Ph.D. (* 1936) přednáší filosofii a antropologii na Fakultě humanitních studií UK v Praze, kterou v roce 2000 zakládal. Je členem Vědecké rady Grantové agentury ČR a několika dalších. Pracoval jako zlatník, mechanik a programátor, studoval matematiku, filosofii a antropologii na UK, kde od roku 1992 přednáší. Byl jedním z prvních signatářů Charty 77, poslancem FS ČSFR, v roce 1998 ministrem školství a roku 2003 kandidátem vládní koalice na úřad prezidenta republiky. V posledních letech se věnuje hlavně antropologii institucí, filosofii práva a etice, publikuje a přednáší v řadě evropských zemí. V letech 2008–2009 přednášel na Harvardově univerzitě v USA.

Chcete si přečíst knihu?Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sokol. Číst Malá filosofie člověka a Slovník filosofických pojmů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY