Historie Brna

Historie Brna - Radan Květ | Replicamaglie.com

...sto Moravy je rozloženo v místech, kde archeologické nálezy dokládají osídlení již v době kamenné ... Zajímavosti Brna | mojebrno ... .Později zde vznikla četná hradiště a samozřejmě také hrad, v jehož centru stávala nejprve románská rotunda, poději bazilika.Okolo hradu se pak zřejmě již počátkem 11. století rozvíjela osada, jež se stala později základem ... Katedrála je umístěna uprostřed Brna na kamenném ostrohu zvaném Petrov. Je dominantou města Brna a tvoří jeho typickou siluetu. Kostel byl vybudován při knížecím hradě n ... Velké bitvy historie - Slavkov 1805 (Bitva tří císařů ... ... . Je dominantou města Brna a tvoří jeho typickou siluetu. Kostel byl vybudován při knížecím hradě na Petrově v 11. století jako románská bazilika, která podlehla ve 14. století gotické přestavbě. Historie města Brna. Man has lived in the Brno basin since prehistoric times, and there was a settlement on the site of today's city at the time of the Great Moravian Empire. In around 1000 a settlement was established on a ford across the River Svratka, now known as Staré Brno (Old Brno), and it was this that gave the city its name. Dokumentární cyklus o brněnské architektuře a historii Proměny města Brna, 15 dílů - od dávného středověku až po současnost jednotlivými díly provází architekti Viktor Rudiš ... Brno (/ ˈ b ɜːr n oʊ / BUR-noh, Czech: (); German: Brünn) is a city in the South Moravian Region of Czechia.Located at the confluence of the Svitava and Svratka rivers, Brno has about 400,000 inhabitants, making it the second-largest city in the Czech Republic after the capital, Prague. Its metropolitan area has around 1,183,207 inhabitants.. Brno is the centre of the Czech judiciary ... historie brna Jméno Brno, prvně bezpečně doložené roku 1091 v podobách iuxta urbem Brynen, Birnen, Byrna, Brnno, je nejspíše odvozeno od staroslovanského významu slova „brnje" - bláto, kal, jíl, hlína, močálovisko, Aktualizace týkající se onemocnění COVID-19: Aby se snížilo riziko šíření koronaviru, mohou být atrakce zcela nebo částečně uzavřeny. Před provedením rezervace si přečtěte pokyny pro cestování vydané vládou. Další informace naleznete zde. Více informací o těchto významných mužích Brna, ale i o starostech a starostkách novější historie, poskytuje Internetová encyklopedie dějin Brna. Story mapa byla vytvářena na Oddělení GIS Magistrátu města Brna ve spolupráci s Muzeem města Brna. středošk...

INFORMACE

AUTOR
Radan Květ
DIMENZE
11,81 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie Brna.pdf

POPIS

Jakou tvář mělo Brno dřív? Jaké stavby bývaly jeho nezpochybnitelnou součástí a později nenávratně zmizely? Proč musely zaniknout právě tyto objekty a jiné zůstaly? Jaký je příběh nejznámějších brněnských náměstí? A nakonec, jak přišly mnohé brněnské ulice ke jménům po významných osobnostech? Tahle kniha to velmi dobře ví. Kniha obsahuje dobové fotografie. O autorovi: Ing. Radan Květ, CSc. (* 14. dubna 1928) je český vědec a autor odborných publikací. Radan Květ začínal jako chemik v brněnské Lachemě. Poté pracoval v Ústředním ústavu geologickém a v naftovém výzkumu. Své poslední pracoviště Geografický ústav ČSAV v Brně opouštěl jako vedoucí vědecký pracovník v roce 1991. V současné době je v důchodu. Radan Květ se zabývá problematikou věd o Zemi, tj. geografií a geologií, především hydrogeochemií, rupturologií a historickou geologií, fyzickou (historickou) geografií, stibologií (nauka o starých stezkách a cestách) a okrajově i historiografií. Po tři desetiletí vedl brněnskou pobočku Klubu přátel výtvarného umění a připravoval výstavy výtvarníků.

Chcete si přečíst knihu?Historie Brna ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radan Květ. Číst Historie Brna Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY