Stylistika mluvené a psané češtiny

Stylistika mluvené a psané češtiny - Jana Hoffmannová, | Replicamaglie.com

...d Hoffmannová Jana, 9788020025661 zakoupíte na www ... Stylistika - Filozofická fakulta MU ... .knihacek.cz s velkou slevou a dopravou od 49 Kč. Stylistika mluvené a psané češtiny. Hoffmannová, Jana. Vydání: Academia 2016 | Jazyk: čeština | Signatura: R 12342. Monografie navazuje na tradice pražské funkční stylistiky a snaží se dosavadní výzkumy stylové variantnosti českých textů doplnit a obohatit. Užší pojetí lingvistické prezentuje m. a p. někdy jako dva autonomní jazyky, častěji ... Stylistika mluvené a psané češtiny - Jana Hoffmannová ... ... . a p. někdy jako dva autonomní jazyky, častěji jako dvě různé existenční formy, „mody" jednoho jazyka, tj. např. č. existuje v podobě mluvené a psané, verbální projevy vytváříme v mluvené n. psané č. Stylistika mluvené a psané češtiny mluveným projevům, zejména nepřipraveným a dia-logickým, a psaným textům, které jsou mluveností ovlivněny. 1 Autorky kapitoly, Jana 1 Srov. např. Marie Čechová — Marie Krčmová — Eva Minářová: Současná stylistika (2008, 4. revidované vydání). Praha: Nakladatelství Lidové noviny. TEXTY PSANÉ ČESKY. Literatura předmětu: Akademický slovník cizích slov.Praha 1995. Balhar, Jan (ed.). Český jazykový atlas.Praha 2002. Balhar, Jan. Skladba ... Monografie navazuje na tradice pražské funkční stylistiky a snaží se dosavadní výzkumy stylové variantnosti českých textů doplnit a obohatit. Vychází z textů, které do komunikačního procesu vstoupily v posledních letech; respektuje kontinuitu stylového vývoje a současně ... Hledáte Stylistika mluvené a psané češtiny od Jana Hoffmannová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Hoffmannová, Jana, 1950-Stylistika mluvené a psané češtiny / Jana Hoffmannová, Jiří Homoláč, Eliška Chvalovská, Lucie Jílková, Petr Kaderka, Petr Mareš, Kamila Mrázková.-- Vydání první. -- Praha : Academia, 2016. -- 528 stran. -- (Lingvistika) ISBN 978-80-200-2566-1 (brožováno) Stylistika mluvené a psané češtiny. [The Stylistics of Spoken and Written Czech.] Praha: Academia, 2016. 510 s. Lingvistika. ISBN 978-80-200-2566-1 Grant CEP: GA ČR GAP406/12/1829 Institucionální podpora: RVO:68378092 Stylistika mluvené a psané češtiny - Hoffmanová, Jana ; Monografie navazuje na tradice pražské funkční stylistiky a snaží se dosavadní výzkumy stylové variantnosti českých textů doplnit a obohatit. Vychází z textů, které do komunikačního ... Stylistika mluvené a psané češtiny - Hoffmannová Jana - Monografie navazuje na tradice pražské funkční stylistiky a snaží se dosavadní výzkumy stylové variantnosti českých textů doplnit a obohatit. Vychází z textů, které do komunikačního procesu vsto Josef Václav Bečka, Josefa Gafronová, Stylistika hospodářských písemností, SPN - Státní pedagogické nakladatelství, 1985; Jiří Homoláč, Lucie Jílková, Jana Hoffmannová, Kamila Mrázková, Eliška Chvalovská, Stylistika mluvené a psané češtiny, Academia, 2016...

INFORMACE

AUTOR
Jana Hoffmannová,
DIMENZE
7,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Stylistika mluvené a psané češtiny.pdf

POPIS

Monografie navazuje na tradice pražské funkční stylistiky a snaží se dosavadní výzkumy stylové variantnosti českých textů doplnit a obohatit. Vychází z textů, které do komunikačního procesu vstoupily v posledních letech; respektuje kontinuitu stylového vývoje a současně poukazuje na některé vývojové tendence. Stylistické dění spojuje s výraznými komunikačními sférami (sféra komunikace běžné, institucionální, odborné, učební, mediální, reklamní a literární). Publikace je určena lingvistům, studentům jazykovědných oborů, profesionálním uživatelům češtiny (učitelé, překladatelé, redaktoři) či specializovaným zájemcům (žurnalisté, reklamní textaři); bohatý a diferencovaný výběr analyzovaných ukázek různých žánrů by mohl zaujmout i širší okruh čtenářů.

Chcete si přečíst knihu?Stylistika mluvené a psané češtiny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Hoffmannová,. Číst Stylistika mluvené a psané češtiny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY