Paliativa v nefrologii

Paliativa v nefrologii - Barbora Szonowská, | Replicamaglie.com

...za. Urolitiáza je choroba vylučovacej sústavy človeka, bežná cena 35,20 Eur ... Nefrológia - medicinskaliteratura.sk ... . naša cena 33,44 Eur (1 007,41 Sk) Podpůrná a paliativní péče v nefrologii není redukována pouze na ukončení dialýzy a na péči v samotném zá-věru života. V kontextu péče o stárnoucí populaci se dostává do popředí téma, jaká léčba přinese konkrétnímu ... Paliativa v užším smyslu slova je péče poskytovaná pacientovi v závěru života („end ... Paliativa v nefrologii s kazuistickým zaměřením 12/5/2019 Interní odděl ... Paliativa v nefrologii - Szonowská Barbora | Knihy Dobrovský ... ... Paliativa v nefrologii s kazuistickým zaměřením 12/5/2019 Interní oddělení VFN Strahov vás 20. ledna 2020 zve na celodenní seminář jehož odborným garantem je MUDr. V rámci stipendijní podpory, kterou MUDr. Szonowská od Nadačního fondu Avast v roce 2018 získala, mohla sbírat zkušenosti hned na třech zahraničních pracovištích. Výsledkem týmové práce je publikace Paliativa v nefrologii, která vyjde letos na podzim. Paliativa v nefrologii s kazuistickým zaměřením; Paliativa v nefrologii s kazuistickým zaměřením. 15. 1. 2020. Interní oddělení Strahov pozvanka na WS_leden 2020.pdf 180,87 kB, Datum poslední změny: 9.12.2019 Mapa nefrologických pracovi ... Paliativa v nefrologii. Szonowská Barbora a kol. ... Gastroenterologická problematika v nefrologii. Olga Marečková, Vladimír Teplan, Otto Schück. Paliativa v nefrologii - videa. Rozhovor 1 - Konzervativní léčba selhání ledvin. Konzervativní léčba selhání ledvin; Rozhovor 2 - Plánování budoucí péče, možnost ukončit dialýzu. Plánování budoucí péče, možnost ukončit dialýzu; Rozhovor 3 - Příbuzný nesouhlasí s ukončením dialýzy. Paliativa v nefrologii Barbora Szonowská . Skladem 4 ks 500 Kč ... V posledním desetiletí stoupá počet pacientů s chronickým selháním ledvin, jejichž léčba je velmi komplikovaná - ať už z důvodu závažných přidružených onemocnění, pokročilého věku, nebo kombinace obou faktorů. ......

INFORMACE

AUTOR
Barbora Szonowská,
DIMENZE
6,15 MB
NÁZEV SOUBORU
Paliativa v nefrologii.pdf

POPIS

V posledním desetiletí stoupá počet pacientů s chronickým selháním ledvin, jejichž léčba je velmi komplikovaná - ať už z důvodu závažných přidružených onemocnění, pokročilého věku, nebo kombinace obou faktorů. U řady těchto nemocných je zahájení dialýzy spojeno se zhoršením funkčního stavu a kvality života. Cílem podpůrné nefrologické péče je udržet dobrou kvalitu života ve fázi pokročilého onemocnění ledvin. Zlepšení farmakoterapie obtížných fyzických symptomů, jako je bolest, dušnost, nauzea, nechutenství, únava, syndrom neklidných nohou, pruritus či nespavost, je nezbytnou součástí komplexní péče o tyto pacienty. Kromě řešení somatických obtíží je třeba věnovat pozornost i oblasti psychické, sociální a spirituální. Téma poskytování paliativní péče je komplikované a v českém zdravotnictví zatím stále poměrně nové. V současnosti přibývá nefrologů, kteří jsou motivovaní k zavedení paliativní péče do běžné praxe. Problémem je absence odborné publikace, která by téma popisovala komplexně včetně praktických doporučení. Cílem je udržet dobrou kvalitu života ve fázi pokročilého onemocnění ledvin.

Chcete si přečíst knihu?Paliativa v nefrologii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Barbora Szonowská,. Číst Paliativa v nefrologii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY