Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského

Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského - Jan Poláček | Replicamaglie.com

... ďábel: Život a smrt mága Dr. Jiřího Arvéda Smíchovského ... Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského ... ... . Zachycuje život a pád vlivného černého mága Arvéda Smíchovského. Není to však ve skutečnosti on, kdo je hoden našeho největšího zájmu. Malostranský ďábel, Malostranský vrah či Ďáblův přítel… Tak nazýval poválečný tisk Jiřího Arvéda Smíchovského - dvojnásobného doktora, uznávaného hermetika, polyglota s fotografickou pamětí. Jan Poláček knize Malostranský ďábel mapuje osudy člověka ... Diskuse: RECENZE: Donášel nacistům i ... - iDNES.cz ... . Jan Poláček knize Malostranský ďábel mapuje osudy člověka, jehož život pro nás zůstává opředen tajemstvím. Malostranský ďábel, Malostranský vrah či Ďáblův přítel… Tak nazýval poválečný tisk Jiřího Arvéda Smíchovského - dvojnásobného doktora, uznávaného hermetika, polyglota s fotografickou pamětí. Jan Poláček knize Malostranský ďábel mapuje osudy člověka, jehož život pro nás zůstává opředen tajemstvím. Život a smrt mága dr. Smíchovského. POLÁČEK Jan. Info: Plus - Albatros Media, 2016 (1.) - váz., 328 str. EAN: 9788025905395 Malostranský ďábel. Kdo napsal knihu Malostranský ďábel? Autorem je Jan Poláček. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. ... Život a smrt mága dr. Smíchovského. 90% 5 6. Jméno Jiřího Arvéda Smíchovského zná dnes málokdo. A přitom by jeho život vydal na pět románů. Jeden takový právě napsal Jan Poláček. Jmenuje se Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského. ...

INFORMACE

AUTOR
Jan Poláček
DIMENZE
10,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského.pdf

POPIS

Malostranský ďábel, Malostranský vrah či Ďáblův přítel… Tak nazýval poválečný tisk Jiřího Arvéda Smíchovského – dvojnásobného doktora, uznávaného hermetika, polyglota s fotografickou pamětí. Jan Poláček knize Malostranský ďábel mapuje osudy člověka, jehož život pro nás zůstává opředen tajemstvím. Jiří Arvéd Smíchovský byl navíc postavou velmi rozporuplnou. Na jedné straně vzdělaný a nadprůměrně inteligentní potomek váženého pražského rodu, který se zabýval okultními vědami, a dokonce se snažil v domě U Zlaté lodě vyvolávat ďábla, na té druhé kolaborant, udavač (a to během druhé světové války i v éře po ní). Kde je však pravda a lze ji vůbec najít? Jan Poláček ve svém „dvojportrétu“ Malostranský ďábel nehledá definitivní odpověď, ale osobitým způsobem ve dvou narativních liniích skládá jednotlivé střípky tvořící obraz života této nejednoznačné osobnosti české minulosti.

Chcete si přečíst knihu?Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Poláček. Číst Malostranský ďábel: Život a smrt mága dr. Smíchovského Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY