Brněnské podzemí - Kniha první

Brněnské podzemí - Kniha první - Aleš Svoboda | Replicamaglie.com

...rník na brněnské podzemí Aleš Svoboda ve své už třetí knize na toto téma ... Brněnské podzemí - Home | Facebook ... . Mezi nedávno objevené prostory patří například podzemí Minoritského kláštera nebo odvodňovací stoka ze Špilberku, která odborníky navedla i k místu, kde byl ve středověku most přes ... Kniha je rovněž doplněna o nikdy nezveřejněné fotografie a dokumenty mizejícího podzemí, které oživí vzpomínky na stavby nedávno zaniklé. Tři kapitoly jsou také věnovány té části podzemí, které bylo jako prvn ... Brněnské podzemí - Kniha první - Aleš Svoboda - Megaknihy.cz ... . Tři kapitoly jsou také věnovány té části podzemí, které bylo jako první zpřístupněno veřejnosti. Brněnské podzemí. 3,782 likes · 127 talking about this. Knihy Aleše Svobody o historickém podzemí města Brna. Přidáváme další video a to z našeho prvního srázku ve Znojemském podzemí, který se konal 23.3.2018. Pro lepší poslech EVP si prosím nasaďte sluchátka. I proto se své zážitky a objevy rozhodl sepsat do třetího dílu výpravné knihy nazvané prostě: Brněnské podzemí - kniha třetí. První dva díly vyšly v letech 2001 a 2006 a vyprávějí historii míst, která už tehdy byla prozkoumaná. Publikace „Brněnské podzemí - kniha druhá", navazující na předchozí první díl knihy Brněnské podzemí, Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Buďte první, kdo ohodnotí "Brněnské podzemí, kniha druhá; Svoboda Aleš" Zrušit odpověď na komentář Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny * Brněnské podzemí - Kniha druhá. Aleš Svoboda. 360 Kč. Brněnské podzemí - Kniha první. Aleš Svoboda. 360 K č. Gabrielova cesta. Aleš Svoboda. 392 Kč. Kostnice u svatého Jakuba ... Brněnské podzemí 2 . Druhý díl knihy mapující neznámé podzemní stavby a nové objevy brněnského podzemí Publikace „Brněnskéb> podzemí - kniha druhá", navazující na předchozí první díl knihy Brněnskéb> podzemí, seznamuje čtenáře s místy, která zůstávala po celá staletí ukryta pod povrchem brněnských ulic a náměstí, pod suterény historických domů ... Publikace „Brněnské podzemí - kniha druhá", navazující na předchozí první díl knihy Brněnské podzemí, seznamuje čtenáře s místy, která zůstávala po celá staletí ukryta pod povrchem brněnských ulic a náměstí, pod suterény historických domů nebo pod plochami městských zahrad a parků. Prostřednictvím téměř 400 barevných a černobílých fotografií ......

INFORMACE

AUTOR
Aleš Svoboda
DIMENZE
6,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Brněnské podzemí - Kniha první.pdf

POPIS

Publikace je exkursí do veřejnosti nepřístupného historického podzemí města Brna Historie brněnského podzemí je velmi bohatá a jeho rozsah s pokračujícím průzkumem stále roste. Za více než dvacet let systematické činnosti bylo objeveno a sanováno překvapivé množství zajímavých sklepních prostor, chodeb, štol a studní, při nichž bylo zdokumentováno na tisíce archeologických nálezů a učiněno mnoho důležitých historických poznatků. Některé z nich, doplněné o známé historické souvislosti, dispoziční schémata a archeologické nálezy, představuje tato publikace. V deseti kapitolách umožňuje nahlédnout prostřednictvím téměř tří set barevných a černobílých fotografií do míst jen obtížně přístupných, ale nanejvýš zajímavých, která nebyla doposud nikdy zveřejněna. Sklepní labyrinty pod Zelným trhem, podzemí Petrova se skalními sklepy a historickými vodojemy, nejnovější objevy pod Dominikánským náměstím i pod Běhounskou ulicí, sklepení jako jediné pozůstatky původních staveb Římského náměstí i mohutné podzemí Pekařské ulice překvapí svojí různorodostí a rozlehlostí. Stejně jako podzemí Orlí ulice s klášterem voršilek, Starobrněnské ulice se sklepy užívanými dodnes jako vinárny a restaurace, objevy pod náměstím Svobody se zaniklým kostelem sv. Mikuláše i stavby novodobých kolektorů, vznikajících v současné době. Svými novými informacemi o specifické stavební činnosti našich předků nepochybně rozšíří znalosti a fakta o mnohotvárné historii města Brna. Odborný text psaný populární formou, anglické a německé shrnutí.

Chcete si přečíst knihu?Brněnské podzemí - Kniha první ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Svoboda. Číst Brněnské podzemí - Kniha první Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY