Život na Měsíci: Fantastický obraz

Život na Měsíci: Fantastický obraz - Karel Josef Pleskač | Replicamaglie.com

...ci a volnomyšlenkářští galeristé skončili na ulici ... Fatimské zjevení 2 — informace ověřené ze všech stran ... ... . I Gurlitt dostal výpověď z Hamburské galerie. S jeho kariérou by to šlo brzy z kopce (a možná směrem do koncentračního tábora), kdyby nedostal nabídku, jež se neodmítá. Jednak se s některými klienty zaměřujeme na to, co od života opravdu chtějí, jak si představují svůj život, se kterým budou spokojeni. Když si tento obraz klient dostatečně vykreslí a vybarví, pustí se do přemýšlení o tom, jak ho naplnit životem, jak ho učinit realitou. Je to hned po našem Měsíci druhé nejsledovanější ... Život na Měsíci: Fantastický obraz - KOSMAS.cz ... . Je to hned po našem Měsíci druhé nejsledovanější Vesmírné těleso v naší Sluneční soustavě. Je to místo, které je spojeno s mnoha záhadami a zvláštními úkazy. Na Pinterestu jsem zahlédla tento obrázek a nechala se jím inspirovat. Akryl na plátno 40x50. ... Výlet na hrad Bítov; Obraz; Korkový věnec července (4) května (7) ... před 2 měsíci Za listem list. Šikmý kostel před 2 měsíci Nicenka. mám čas... před 2 měsíci Nacházíte se v Ringově galerii. Pokud byste chtěli nějaký obraz zakoupit, projevte svůj zájem - stačí pod větší verzí obrázku kliknout na odkaz OBJEDNAT a doplnit údaje, aby Vás mohl Mistr kontaktovat. V případě, že bude dostupný, předá vám jej Mistr osobně a navíc vás seznámí s podstatou kupovaného díla. Pomůžeme Vám najít to, co hledáte. V Čechách i v zahraničí. Na webových stránkách, v obrázcích, ve videích i v dokumentech. Český vyhledávač Seznam.cz. Život na měsíci Fantastický obraz. Kniha vyšla i pod názvem: Život na Měsíci (viz informace u vydání - záložka 'další informace') Kategorie: fantasy - sci-fi - romantika. vydání: Bellmann 1881; FF Univerzita Karlova 2019. odkazy: 1x [e-book] ...

INFORMACE

AUTOR
Karel Josef Pleskač
DIMENZE
3,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Život na Měsíci: Fantastický obraz.pdf

POPIS

Novela náchodského učitele a spisovatele K. J. Pleskače (1858-1937) Život na Měsíci vyšla roku 1881 a představovala první českou reakci na vlnu zájmu o Měsíc a jeho možné obyvatele, vyvolanou francouzskými spisovateli Flammarionem a Vernem. Svým námětem se také stala jednou ze zakladatelských próz domácí sci-fi. Především ale o celých pět let předjala známé Čechovo vyprávění o Výletě pana Broučka (1886, přeprac. 1887) – Svatopluk Čech Pleskačův příběh o naivním měšťanovi, který v konfrontaci s pokročilejší měsíční civilizací prožívá morální i citový otřes, vlastně jen konkrétněji satiricky zahrotil. Společně s novelou F. J. Studničky Luňan Hvězdomír Blankytný (1892) potom skládají trojici próz, které uzavřený český malosvět poprvé poměřovaly horizonty nadzemskými. Přes jistou naivitu je Pleskačova novela dodnes živým obrazem reflexe a sebereflexe české společnosti končícího 19. století.

Chcete si přečíst knihu?Život na Měsíci: Fantastický obraz ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Josef Pleskač. Číst Život na Měsíci: Fantastický obraz Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY