Kdy na slzy není čas

Kdy na slzy není čas - Ladislav Vrchovský | Replicamaglie.com

...é rozhodnutí vás nemůže nikdo odsuzovat ... Vražda z vilnosti - Ladislav Vrchovský | Databáze knih ... . Manželství bez sexu a bez lásky může fungovat, ale není to pro každého. Vyžaduje to od vás určitou míru sebekritiky, zdravého rozumu, a hlavně nedělat scény, pokud se na vás partner s tímto návrhem obrátí. Měření času včetně jeho zaznamenávání a sdělování údajů o čase, je důležitá činnost ve vědě i v běžném životě. Člověk moderní doby potřebuje znát p ... Kdy na slzy není čas | Edice Moderní Dějiny ... . Člověk moderní doby potřebuje znát přesný aktuální čas a s rozvíjející se civilizací roste i potřeba stále přesnějšího určení času, jakožto základní veličiny, s jejíž pomocí můžeme odvodit některé další veličiny ... Hned na začátku si řekněme, že výraz zimní čas budeme používat stejně jako v běžné mluvě pro normální středoevropský čas (jako protiklad k výrazu letní čas), který v současné době u nás platí zhruba od konce října do konce března.Jinak samozřejmě víme, že ve skutečnosti pojem zimní čas představuje "zimní" posun času zpět, a není potřeba kvůli tomu ......

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Vrchovský
DIMENZE
3,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Kdy na slzy není čas.pdf

POPIS

Román lze charakterizovat jako text o vině a nevině způsobené zkratkovitým jednáním člověka a jeho podpisem spolupráce s tajnou policií. Dokumentárně laděné vyprávění z nedávné doby s mstivým estébákem Tykačem v pozadí obsahuje po jazykové stránce časté dialogy, v nichž autor zúročuje svou zkušenost divadelního kritika. Tentokrát však vytvořil knihu o nedobrovolném konfidentu StB a pozdějším odpůrci komunistického režimu Rudolfu Cukalovi. Tuto postavu si autor vybral záměrně, aby na jejím osudu ukázal, jak dokáže být lidská spravedlnost někdy slepá a jak za špatných životních konstelací může rychle zničit lidský život. Sledujeme příběh, který začíná v normalizačních sedmdesátých letech a končí po dvaceti letech ve chvíli, kdy byl vyhlášen a přijat v tehdejší federální poslanecké sněmovně tzv. lustrační zákon. Během vyprávění se ocitáme v ostravských dolech, také třeba v proslulé heřmanické věznici, kde je hrdina Cukal několik let vězněn spolu s dalšími odpůrci komunistického režimu. Pozoruhodností románu je, že v něm vystupují mnohé známé politické osobnosti, včetně Václava Havla, Jiřího Dienstbiera, Petra Pitharta aj., z jejichž úst zaznívají v autentické podobě úvahy o směřování československé, potažmo české společnosti.

Chcete si přečíst knihu?Kdy na slzy není čas ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Vrchovský. Číst Kdy na slzy není čas Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY