Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky

Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky - Charles Seife | Replicamaglie.com

...hodnocení Je tak dobrá, že jsem ji už přečetl dvakrát ... Nula (Charles Seife) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Pak jsem ji vnutil synovi - lékař a se zájmem ji přečetl taky. ... Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Doporučená cena: ... Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím - byla to naopak ona, kdo utvářel naše názory na vesmír i na samotného Boha. Kompletní zpravodajství ze světa celebrit. Vladimír Kr ... Kniha: Nula - Životopis jedné nebezpečné myšlenky | Knihy ... ... . Kompletní zpravodajství ze světa celebrit. Vladimír Krška ze Sanitky: Krkavčí otec? Adoptoval syna! (602x) Před 15 lety zemřel herec Vladimír Krška: Proč ho diváci neměli rádi? Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Možná proto se naší civilizaci dodnes mstí a neustále působí nové a nové potíže - od havárií řídících systémů až po fundamentální problémy v moderní fyzice. Nula životopis jedné nebezpečné myšlenky matematika Charles Seife , překlad Pavel Houser , překlad Jana Houserová Historie nuly patří k prastarým příběhům. Zatímco pro nás je dnes nula něčím přirozeným, v dávné minulosti ji lidé vnímali jako cosi cizího a obávaného. Pro některé kultury byla tak odpudivá, že se raději rozhodly žít bez ní. O strachu z nuly a jejím zrození píše Charles Seife v knize Nula. Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Nula Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Charles Seife; ... kdy a jak se zavedly derivace a proč jsou používané znaky y' a y˙,jak souvisí nula a nekonečno, tak neváhejte. Není to knížka o vzorcích ale o vývoji lidské abstrakce v počítání a tento vývoj běží dosud. Nejsem korektor, jsem už postarší inženýr. Název: Nula - Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Originální název: Zero. The Biography of a Dangerous Idea. Autor: Charles Seife. Překladatel: Pavel Houser, Jana Houserová. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Věda a technika; ISBN: 978-80-7363-969-3. EAN: 9788073639693. Objednací kód: NA371759 Nula Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Charles Seife; ... Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha. Nula. Životopis jedné nebezpečné myšlenky. Seife Charles. ... Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím - byla to naopak ona, kdo utvářel naše názory na vesmír i na samotného Boha. Nula: životopis jedné nebezpečné myšlenky. Praha: Dokořán, 2005. 263 s. ISBN 80-7363-048-6. Externí odk...

INFORMACE

AUTOR
Charles Seife
DIMENZE
10,55 MB
NÁZEV SOUBORU
Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky.pdf

POPIS

Tato kniha je historií nuly. Zrodila se ve starověku a posléze se jí podařilo vybojovat si místo na slunci na Východě, s prosazením na Západě to však měla mnohem obtížnější. Možná proto se naší civilizaci dodnes mstí a neustále působí nové a nové potíže - od havárií řídících systémů až po fundamentální problémy v moderní fyzice. Stejně je však naše kniha i historií lidí, kteří po staletí s nulou bojovali a nakonec jí v nerovném boji podlehli učenců a mystiků, vědců a kněží, všech těch, kdo se nule snažili porozumět a ovládnout ji. Je to příběh marných, někdy i násilných pokusů západního světa ochránit se před vlivem východních myšlenek. A je to také historie paradoxů, které s sebou přináší nevinně vypadající číslo, paradoxů, které mátly i nejchytřejší mozky minulého století a hrozily narušit vlastní základy vědeckého myšlení. Nula nakonec vždy zvítězila nad těmi, kdo se jí stavěli na odpor. Lidé ji nikdy nedokázali přinutit, aby se přizpůsobila jejich filozofiím, to ona utvářela naše názory na vesmír i na samotného Boha.

Chcete si přečíst knihu?Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Seife. Číst Nula: Životopis jedné nebezpečné myšlenky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY