Doskočiště protektorát

Doskočiště protektorát - Jitka Neradová | Replicamaglie.com

...jší! Nechte se vtáhnout do příběhu jednoho každého z nich ... Neradová Jitka - Doskočiště Protektorát | Antikvariát Počta ... . Hledáte Doskočiště protentokrát od Jitka Neradová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Doskočiště protektorát Jitka Neradová Interpreti: Simona Postlerová, Martin Zahálka Doskočiště Protektorát - pocta parašutistům. Sdílet projekt Zvukově - obrazová encyklopedie. Hold hrdinům z II.světové války. Máme ojedinělou možnost ... Tváře hrdinů | naposlech.cz #audioknihy ... . Hold hrdinům z II.světové války. Máme ojedinělou možnost vydat audioknihu, doplněnou o tištěnou fotografickou přílohu s portréty 28 československých hrdinů. Peníze použijeme na výrobu finančně náročného obalu. Vynikající a velmi důležité dílo - na spoustě příběhů jednotlivců jsou postaveny dějiny a zde se to povedlo. Pouze dvě připomínky - autorka neskutečně nadužívá slovo "logicky" - je na tom dost vidět, že audioknihy vydavatelství sekají jako Baťa cvičky, a nemá to pořádnou dramaturgii a režii, jinak by si toho musel někdo všimnout a z textu vynechat. Audio kniha: Doskočiště Protektorát - Neradová, Jitka ; Životní osudy 28 československých parašutistů z výsadků za II. světové války. Jak byli na svou misi připraveni? Kdo jim v protektorátu pomáhal? Kdo je naopak zradil? Jak se jim dařilo zůstat v utajení? Kolik z nich se dožilo konce války? Jitka Nerad Slovo doskočiště je celkem neutrální, vztahuje se k pohybu, často sportovnímu. Ovšem použité v názvu knihy je jasné, že se nejedná o žádný sportovní výkon. Ale o parašutisty, kteří byli vysazováni na nepřátelské území. Či vlastně na svoje rodné území, momentálně v rukou nepřítele a zvané Protektorát....

INFORMACE

AUTOR
Jitka Neradová
DIMENZE
12,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Doskočiště protektorát.pdf

POPIS

Dramatické osudy parašutistů a českých odbojářů radikálně vyvracejí všechny zažité teorie o zbabělém českém národu, který umí jen ohýbat hřbet a za svobodu vůbec nebojuje. Tihle lidé bojovali a vsázeli to nejcennější! Nechte se vtáhnout do příběhu jednoho každého z nich. Osudy Josefa Gabčíka nebo Jana Kubiše znáte, ale kdo je Josef Valčík, Karel Svoboda nebo Jiří Potůček a další kolegové nejen z operace Anthropoid, ale i Silver A a Silver B? A co skrývají tajuplné názvy výsadků Out distance, Zinc či Bioscop? Co zažívali mladí muži, když se z úst jejich anglického velitele konečně zazněl dlouho očekávaný jasný povel: „Your dropping zone will be in the Czechoslovakia!“ Jak byli na svoji misi připraveni, kdo jim v Protektorátu pomáhal, jak se jim dařilo shánět základní potraviny, s kým chodili tančit a jak se jim vůbec dařilo zůstat v utajení? Autorka se pokusila na tyto i jiné otázky najít relativně uspokojivé odpovědi. Nečekají vás žádná suchá fakta, ale dramaticky převyprávěné příběhy, které se snaží oživit dojmy a prožitky všech hrdinů, kteří už nám je sami nikdy neřeknou. Autentické osudy všech parašutistů z první vlny seskoků doprovázené jejich fotografiemi jsou pro čtenáře shromážděny na jednom „doskočišti“.

Chcete si přečíst knihu?Doskočiště protektorát ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jitka Neradová. Číst Doskočiště protektorát Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY