Migrace: Historie a současnost

Migrace: Historie a současnost - Vladislav Günter, | Replicamaglie.com

...ů v novém prostředí? Které migrace se dotkly v 2 ... Kniha Migrace - Historie a současnost | Knihy pre každého ... . polovině 20. a na počátku 21. století České republiky a proč o nich ... Jmenuje se Migrace: historie a současnost a vznikla ve spolupráci s Etnologickým ústavem AV ČR, v.v.i., portálem Moderní dějiny.cz a Asociací učitelů občanské výchovy a společenských věd (Občankáři.cz). Vaše připomínky a diskuse (0) Celý článek. Podobné jednotky. Migrace : stěhování lidstva o ... Historický vývoj českých měst - Wikipedie ... . Podobné jednotky. Migrace : stěhování lidstva od pravěku po současnost / Autor: Cohen, Robin, 1944- Vydané: (2019) Země Visegrádu a migrace : fenomén procesu migrace, integrace a reintegrade v kontextu bezpečnosti zemí V4 / Autor: Rožňák, Petr, 1951-, et al. Vydané: (2018) Inzerát Migrace (historie a současnost) v okrese Pelhřimov, cena 150Kč, od Jan Poděbradský na Sbazar.cz. Popis: název: Migrace historie a současnost autor: Zdeněk Uherek dobrý stav Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Historie. Vznik této menšiny spadá do období po druhé světové válce.Po skončení řecké občanské války se v letech 1948-1949 usadilo na území tehdejší Československé republiky více než 12 000 emigrantů. Jednalo se převážně o občany levicového zaměření, ale např. i několik desítek válečných zajatců z řad královské armády....

INFORMACE

AUTOR
Vladislav Günter,
DIMENZE
10,61 MB
NÁZEV SOUBORU
Migrace: Historie a současnost.pdf

POPIS

Kniha nabízí pohled na historický vývoj migrací spjatých především s evropským prostorem i na její proměnu v posledních dvaceti letech. Každá migrační kauza poloviny 20. století je specifická a relativně málo reflektuje ty předchozí. Z jakého úhlu se na ně vědci dívají? K jakým výsledkům došli a jaká témata jim unikají? Jak probíhá adaptace migrantů v novém prostředí? Jaké situace život po imigraci přináší?Jaké migrace se dotkly v 2. polovině 20. století České republiky a proč o nich česká veřejnost mnoho neví? Nakolik komunikační technologie, dopravní možnosti, elektronické bankovnictví a další výdobytky moderní společnosti změnily charakter migrací? A jaké jsou právní nástroje, které jsou kostrou stávající legislativy o mezinárodní ochraně? Nejen na tyto zásadní otázky se pokouší v této knize odpovědět etnolog, sociolog a právníci. Široké a komplikované téma migrací publikace samozřejmě nevyčerpává. Ukazuje ale různost pohledů na tuto oblast života lidské společnosti, přičemž pohled odborníků konfrontuje s otázkami, které přináší aktuální současnost.

Chcete si přečíst knihu?Migrace: Historie a současnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladislav Günter,. Číst Migrace: Historie a současnost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY