Moderní české dějiny

Moderní české dějiny - František Emmert | Replicamaglie.com

...ovodobých dějin z pohledu jejich hlavních aktérů ... Česká moderna - Wikipedie ... . Pracovní listy vznikly ve spolupráci s portálem Moderní dějiny.cz ke čtyřem dílům: Musíme se dohodnout (1968), Je to jen rock´n´roll (1976), Ať si jdou (1992) a Poslední ... Ediční řada České moderní dějiny, vydávaná ve spolupráci nakladatatelství Academia a Masarykova ústavu a Archivu AV ČR, se zaměřuje na dosud neprobádané aspekty sociálních a kulturních dějin českých zemí od poloviny 19. století do šedesátých let 20. století ve srovn ... České a ČS. dějiny | Knihkupectví PANT ... . století do šedesátých let 20. století ve srovnávací středoevropské perspektivě.. V edici České moderní dějiny dosud vyšlo: Po čtyřech letech usilovné výzkumné a dokumentační práce Institutu Terezínské iniciativy došlo ke zveřejnění jmen a základních údajů o mužích, ženách a dětech, kteří zemřeli během let 1942 a 1943 jako vězni v „Cikánském táboře I" v Letech u Písku. Tento materiál vznikl v rámci projektu „Moderní dějiny do škol", který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR. K tomuto prameni je vypracován pracovní list, který si můžete stáhnout v příloze článku. Předkládáme vám digitalizovanou kopii výtisku Českého slova ze dne 14. 12. 1935. Moderní české dějiny přináší ucelený pohled na novodobou historii našeho státu. Rozhodně si však nemyslete, že je to publikace určená pouze pro pilné studenty nebo historické nadšence, kteří hltají fakta od rána do večera. Ačkoliv tak může na některé čtenáře na první pohled působit, není tomu tak. Dějiny Zemí koruny České v datech F. Čapka Obsah - časová osa I. ČESKÉ ZEMĚ V PRAVĚKU (do 5. stol. n. l.) II. SLOVANSKÉ OSÍDLENÍ DO ZÁNIKU VELKÉ MORAVY (pol. 5. stol. - poč. Edice Moderní dějiny (18) Svět kolem nás (129) Zlevněno (69) Úvod / České a ČS. dějiny České a ČS. dějiny Husitství a husité Petr Čornej ... Moderní české dějiny. František Emmert. Čtivě napsaná a přehledně strukturovaná kniha, určená zdaleka ne jen pro studenty. Přináší ucelený obraz moderních českých dějin, od éry mladočeské politiky v závěrečné fázi existence Rakousko-Uherska až po vstup... Toto byla základna, na níž se ve druhé polovině 19. století mohli postavit klíčoví autoři mo...

INFORMACE

AUTOR
František Emmert
DIMENZE
10,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Moderní české dějiny.pdf

POPIS

Čtivě napsaná a přehledně strukturovaná kniha, určená zdaleka ne jen pro studenty. Přináší ucelený obraz moderních českých dějin, od éry mladočeské politiky v závěrečné fázi existence Rakousko-Uherska až po vstup samostatné České republiky do Evropské unie. Vysvětluje klíčové události a výstižně charakterizuje jednotlivé časové periody. Vedle uspořádaných faktů a velkého množství dobových fotografií obsahuje srozumitelný výklad historických událostí ve vzájemných souvislostech. Díky osobitému stylu autora je text vysoce odborný a přitom vstřícný ke čtenáři. Součástí publikace jsou rovněž chronologické přehledy a přepisy významných dokumentů. Výsledkem je poutavé knižní dílo, které skvěle plní úlohu historické učebnice, ale ocení ho také milovníci literatury faktu i napínavého čtení.

Chcete si přečíst knihu?Moderní české dějiny ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Emmert. Číst Moderní české dějiny Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY