Malostranské Století

Malostranské Století - Jana Vopatová | Replicamaglie.com

...Malé Straně v Praze kde jsou vystiženymezilidské vztahy ... Haškovy povídky ze starého mocnářství - YouTube ... . Motiv: Povídky z Malé strany. Malostranské Století je experimentální prvotina mladé autorky, která část života strávila v kouzelném koutě Malé Strany. Kombinuje několik žánrů a literárních prvků. Téměř každá kapitola obsahuje krátké vyprávění, báseň a nakonec faktografickou vsuvku. Výsledkem jsou texty, které jsou současně i Tematický celek dle ŠVP Česká literatura 2. poloviny 19. století - májovci Předmět, obor, roční ... Malostranské mostecké věže - Wikipedie ... . poloviny 19. století - májovci Předmět, obor, ročník Český jazyk a literatura, OA, 2. a 4. ročník Anotace Pracovní list prezentuje základní údaje o životě a práci Jana Nerudy, součástí je rozbor díla Povídky malostranské. Řešením úkolů k ukázkám si Povídky malostranské: O měkkém srdci paní Rusky; Doktor Kazisvět (1984) - Duration: ... Muž z prvního století(1961) - Duration: 1:30:23. František Zedníček 5,950 views. Malostranské náměstí je místo, kterým denně proudí tisíce lidí, ale jen někteří si udělají čas na to, aby věnovali pozornost mnoha památkám a zajímavostem, které právě Malostranské náměstí ukrývá.Náměstí zde bylo již od založení Malé Strany ve 13. století.Původně ho tvořilo tržiště a bylo okolními budovami rozděleno na dvě části. Malostranské Století je experimentální prvotina mladé autorky, která část života strávila v kouzelném koutě Malé Strany. Vážení čtenáři, děkujeme vám za trpělivost a pochopení v době omezeného provozu našich prodejen. Nyní se vracíme k původnímu provozu a těšíme se na shledanou v knihkupectvích i online. CELÝ KURZ: ️ http://learntu.be/cestina-literatura2-yt ️ 5. LEKCE ZDARMA: Jan Neruda z kurzu MATURITA Z ČEŠTINY - LITERATURA 2 od Tomáše Ficzy. 🎓 O KURZU To... Povídkovou knihu s názvem Povídky malostranské napsal malostranský rodák Jan Neruda, vydána byla poprvé v roce 1878. Četla jsem knihu vydanou nakladatelstvím Melantrich v roce 1971. Ilustroval ji Jiří Šlitr. 2. Jan Neruda se řadil mezi generaci májovců, která do povědomí lidí vstoupila vydáním almanachu Máj r. 1858. Kniha: Povídky malostranské Autor: Petr Onufer ; Jan Neruda Klasické dílo české literatury druhé poloviny 19. století, jedna z nejčtenějších a nejpopulárnějších Nerudových knih, je prodchnuté láskou a úctou k prostým lidem. Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Povídky malostranské (Jan Neruda) - Literární druh: epika Literární žánr: povídky Doba: 19. století Postavy: Neruda sám, obyvatelé domu - doktor Heribert, pan Rybář (Hastrman), Vorel, ... DĚJ: Autor vzpomíná na své... DOKUMENT Slunce seno VESNICE 2! Jak vzpomíná hoštická mládež na natáčení filmu Slunce seno?! - Duration: 25:17. Jakub Raszka 466,487 views...

INFORMACE

AUTOR
Jana Vopatová
DIMENZE
5,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Malostranské Století.pdf

POPIS

Malostranské Století je experimentální prvotina mladé autorky, která část života strávila v kouzelném koutě Malé Strany. Kombinuje několik žánrů a literárních prvků. Téměř každá kapitola obsahuje krátké vyprávění, báseň a nakonec faktografickou vsuvku. Výsledkem jsou texty, které jsou současně i ilustracemi. Kniha je však především zábavným průvodcem, malou sbírkou lyricko-epických zastavení, a hlavně také pohádkovou knížkou. A okrajově i návodem ke hraní – k prožití obyčejných chvil tak nějak jinak. Tato půvabná nápaditá knížka je určena nejen hrdým Malostraňákům, ale každému, kdo si rád hraje. Dá se do ní kreslit a psát, hodí se na doma i ven. A je barevná stejně krásně jako Malá Strana... Kniha vychází za podpory Ministerstva kultury České republiky a Městské části Praha 1.

Chcete si přečíst knihu?Malostranské Století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Vopatová. Číst Malostranské Století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY